Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciśnienie na listwie common rail


zaq79

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakie  powinno  być ciśnienie  na  listwie common rail? Czy i  w jakim  zakresie  się  zmienia  wraz ze  zmianą  obrotów/pozycją pedału  przyspieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka podaje jedynie ,że ciepły silnik na wolnych obrotach  1,7V-2,0V  a przy obrotach 2000rpm 2,0V-2,3V 

Co się dzieje ,że potrzebujesz takie dane?

 

Znalazłem jeszcze 20-30 MPa na jałowym   , 45-55 MPa przy 2000rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram  się  do  wymiany  zaworu  SCV i  chciałbym zweryfikować ciśnienie  przed  wymianą i po wymianie. Aktualnie  według wskazań Torque  parametr "Fuel Rail" zmienia  się w  zależności od obrotów w szerokim zakresie 5000 - 9000 psi  co odpowiada 34,5 - 60 MPa. Jednak podczas  jazdy ciśnienie potrafi  "podskoczyć"  nawet do 18-20 tyś psi.  To  takiej "akcji" najczęściej  jak  się  zwolni  lub  zatrzyma  samochód to komputer  przechodzi  w tryb  awaryjny i  mamy  brak  mocy,  max 2000 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało  się komuś z kolegów  odczytać  ciśnienia w  Waszych X-sach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie miałem problem z wtryskami i pompą...podłączałem go przez Forscana do forda, odczytywał ciśnienie na biegu jałowym jak również pod obciążeniem...tylko że mniej więcej wiedziałem jakie powinien mieć ciśnienie...w xie niestety nie wiem jakie powinno być... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...