Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] 1.6 czy wymienić łańcuch rozrządu?


Gość ehen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

kupiłem primerę. na liczniku ma 156000 km , ale mogło być kręcone (licznik). zastanawiam się czy zmieniać rozrząd czy sie wstrzymać. Podobno można na łańcuchach przejechać 150000 km. byłem u mechaniora powiedzial że nie słychać rorządu to na razie żebym sobie darował. a poza tym ile kosztuje caly zestaw do primery( łańcuch, rolki, napinacze) i ile wymiana żeby nie przeplacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja wymieniałem łańcuszki i napinacze przy 180tyś. Kupiłem auto z zerwanym łańcuchem ale szczęśliwie nie narobiło się biedy. Koszt napinaczy 280 zł za dwa łańcuszki zapłciłem 170zł. Teraz furka ma 290tyś. i jest super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to skąd takie końcowe, chore ceny? :) Skoro części takie tanie?

Już Ci powiem.

Te niskie ceny, o których mówicie to ceny zamienników występujących jako odrębny produkt. A jeśli chcesz mieć spokój to zrób jak holy powiedział. Trzeba kupić cały komplet łańcuchów, ślizgów, kół zębatych, napinaczy, a to występuje tylko jako całościowy komplet naprawczy, którego cena to ok. 1000zł.

Dlaczego wymieniać od razu całość? Otóż dlatego, że wymiana samego łańcucha i napinacza to półśrodek. Nowy łańcuch na wytartych kołach zębatych szybko o sobie przypomni, a samych kół nie kupisz inaczej jak tylko w całym komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywalem się w sklepie w Otwocku- komplet do wymiany łańcucha w P10 to koszt 580zl , natomiast wymiana do 200 zł ( może wynieść nawet 150 zł) zależy od czasu. czyli w 800 zł powiniwnem się zmieścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywalem się w sklepie w Otwocku- komplet do wymiany łańcucha w P10 to koszt 580zl , natomiast wymiana do 200 zł ( może wynieść nawet 150 zł) zależy od czasu. czyli w 800 zł powiniwnem się zmieścić :wink:

 

no tak, cwaniaku ;-), ale Ty masz 1.6, w 2.0 jest drożej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. A jak slychac ten rozrzad?. Siedzac w samochodzie nic nie slysze ale po otwarciu maski jak sie wslucham to slychac cos oprocz pracy silnika jeszcze jakby cos bylo luzne(niedokrecone)czy to lancuszek?Mam przejechane 175000 km.wytrzyma mi jeszcze troszke?Dzieki z gory.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Witajcie!

jeśli można coś dodać to ttylko tyle powiem że wymioeniłem pierwszym razem napinacz i łańcuszek górny rozrządu i po takiej naprawie co kosztowało mnie ok 500zł,nie posłużylo długo bo zrobilem ok10 tyś.km i ponownie silniokiem rzucało na wolnych obrotach po uruchomieniu na zimnym poranku. Wymienilem póżniej cały kmplet i na razie mam spokój.

Ale to jest już inny koszt. W Almerze ok 2.200 zł z uszczelkami ,wymianą oleju ,płynu w chlodnicy i paskami. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...