Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K13 - Czujnik położenia wałka rozrządu


micra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, moja Micra K13 zgłasza mi błąd tego czujnika. Znalazłem taki na Allegro za 55 zł i pomyślałem, że sobie wymienię, ale nie mogę go namierzyć na silniku. Czy ktoś wie gdzie go szukać?

Pozdrawiam, M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd może być spowodowany wyciągnięciem łańcucha lub zła praca napinacza.

Jaki konkretnie kod błędu?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo  w micrze córki.W poprzednim silniku był wyciągnięty łańcuch i zgłaszał ten błąd.Silnik nówka wymieniony i od jakiegoś czasu znowu pojawia się ten błąd.Nic się  z autem nie dzieje,mało pali przyspiesza jak bozia pozwala...A po skasowaniu co jakiś czas wyskakuje.

Micra,ten czujnik jest od góry ,po przeciwnej stronie silnika niż rozrząd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki bardzo. Poszukam go sobie na spokojnie w sobotę. Kod błędu dokładnie nie pamiętam - 0010 albo 0011, ale na pewno odnosi się do tego czujnika, bo to samo powiedzieli mi w 2 serwisach. Kwestię łańcucha sugerował mi jeden mechanik, ale posłuchał silnika i stwierdził, że niczego niepokojącego nie słyszy, kazał jeździć. Od tej pory minęły już prawie 2 lata i poza świecącą check engine nie ma żadnych negatywnych efektów. Odpala jak przed, mocy nie ubyło, zużycie też jak w nowej (mam przejechane 105 tys). Wymiana łańcucha będzie kosztować z robotą pewnie z 1,5 tys. więc pomyślałem, że zacznę od tańszych elementów, bo jeżeli okazałoby się, że po wymianie błąd pojawiłby się znowu to pewnie nieco bym się zdenerwował. :) Wspomniany wcześniej mechanik mówił też, że ten łańcuch, który niby ma być wieczny to częsta przypadłość Micry. Wydaje mi się, że teorię łańcucha wspierają też moje obserwacje, bo na początku po resecie, błąd powracał dopiero po 100 km,  a teraz wraca po 20 km. Czyli mu się pogarsza.

Jeszcze taka ciekawostka. Jakiś czas temu przeczytałem na jakieś angielskiej stronie, że Nissan w przypadku tego błędu zaleca wymianę oleju i dopiero jak to nie pomoże szukać innej przyczyny. W sumie to u mnie pojawił się następnego dnia po wizycie w serwisie, gdzie m.in. wymienili właśnie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, ale w almerze n15, też wymieniono olej z 5w30 na 10w60 razem z nowym łańcuchem. Pierwszy wytrzymał coś ok. 45kkm drugi na oleju 10w60 przeżył samochód (230kkm)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micra,dokładnie tak jest.A jaki miałeś olej zalany,a jaki zalali w serwisie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba od początku jeżdżę na takim samym. Nie mam pod ręką książki serwisowej, ale wydaje mi się że to był jakiś Helix 5W30. Niedługo wymienię to napiszę czy coś się zmieniło. Natomiast w ubiegłym tygodniu spawałem tłumniki, bo okazuje się, że nowy niełatwo kupić, szczególnie środkowy. Dobrze, że jeszcze nadawały się do łatania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U córy też jest Helix....jest nad czym myśleć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...