Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik położenia wału


primerka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum mam problem z moją primerką wskakiwał mi błąd p0335 silnik zgasł mi parę razy w czasie jazdy czasami po ciężkim zapaleniu był muł sprawdziłem że chodzi o czujnik położenia wału kupiłem zamiennik wymieniłem i nie mogę już teraz w ogóle zapalić. Nie wiem co jest tego przyczyną zmieniłem na tą starą czujkę tylko zmieniłem ja miejscami z wałkiem rozrządu i dalej to samo czy zamiennik mógł coś na wyrabiać w ECU? czy to wiązka? czy trzeba coś zresetować? silnik 1.8 benzyna z ECU łącze się po bluetooth przez fona. Z góry dziękuję za jakieś wskazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku QG18DE masz dwa czujniki od rozrządu: czujnik wału korbowego i czujnik wałka rozrządu. Dla prawidłowej pracy rozrządu musi być zachowana synchronizacja obu sygnałów (z pewną fabryczną tolerancją zależną od stopnia wyciągnięcia łańcucha). Jeśli łańcuch rozciągnie się ponad pewną granicę (a tym samym znaki na nim) nastąpi zerwanie synchronizacji sygnałów obu czujników - czego efektów doświadczasz. Najlepiej udać się do warsztatu dysponującego oscyloskopem dwukanałowym i tam sprawdzić synchronizację czujników lub zdjąć boczną pokrywę i ocenić stopień wysunięcia napinacza łańcucha rozrządu (max. wysunięcie 11mm). Po skasowaniu błędu, spróbuj odpiąć wtyczkę od czujnika wałka rozrządu i uruchomić silnik tylko na czujniku wału korbowego - ECU podstawia sobie wartości awaryjne i powinien odpalić (będzie słaby).

14 godzin temu, primerka1 napisał:

czy zamiennik mógł coś na wyrabiać w ECU? czy to wiązka? czy trzeba coś zresetować?

NIe. Czasami jednak zamiast nowego ori czujnika (cena), lepiej kupić ori używany z pewnego źródła niż nowy zamiennik. Za każdym razem resetujesz błędy. Możliwe, że powodem jest wiązka przewodów (zaśniedzenie, przerwanie itp.), ale z reguły jest to wina napinacza lub łańcucha (jeśli wyciągnięty łańcuch - wówczas wymienia się komplet rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...