Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Obiecuję, że to już ostatnie pytanie o opony


Gość Maciek78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny problem do rozwiązania

Teraz w N14 mam koła 155/80 r13. Jakie inne kombinacje na 13 calowej feldze mogę dać tak, żebym nie musiał przestawiać liczników czy innych - po prostu żeby nie było przekłamań.

I jaki jest najpopularniejszy rozmiar w Polsce?

I co się stanie, jak zwiększę felgę do 14 cali?? Wtedy chyba muszę kombinować, żeby liczniki ponownie wskazywały dobrze?

 

Pozdrawiam i sorki za kolejny podobny temat

Maciek

 

PS: Bombel - masz być spokojny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
Mam kolejny problem do rozwiązania

Teraz w N14 mam koła 155/80 r13. Jakie inne kombinacje na 13 calowej feldze mogę dać tak, żebym nie musiał przestawiać liczników czy innych - po prostu żeby nie było przekłamań.

I jaki jest najpopularniejszy rozmiar w Polsce?

I co się stanie, jak zwiększę felgę do 14 cali?? Wtedy chyba muszę kombinować, żeby liczniki ponownie wskazywały dobrze?

 

Pozdrawiam i sorki za kolejny podobny temat

Maciek

 

PS: Bombel - masz być spokojny :D

Bombla zapytaj jaki ma rozmiar bo jezdzi na 13" i prawdopodobnie ma 175/70R13.

Z 14" najpopularniejsze sa 185/60R14 i ja na takowych jezdze w zimie.

W Twoim przypadku zwiekszajac szerokosc opony z 155 na 165 musisz ja obnizyc na wysokosci o 5% czyli 155/80R13 >> 165/75R13 >> 175/70R13 >> 185/65R13... .. .. . . . . jak zmienisz na 14" to o kolejne 5% czyli 185/60R14 nie zmieniajac szerokosci opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciejka i Pedroz.

 

Na tej stronie wynalazłem, że opcjonalnie mogę mieć 175/70/13, ale skoro nie polecacie szerszych opon na zimę to zostanę przy 155/80/13.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.opony.com.pl/opony/opony_pojazdy1.asp

 

Do zeszłego tygodnia miałem opony 165R13 ale je sprzedałem bo auto nie miało siły, często musiałem redukować biegi. Teraz kupiłem nowe Dębice Frigo 155/80R13 i już nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...