Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gazik


KURCZAK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SEKWENCJA 2700 OMVL ZBIORNIK W KOLE 62 L

JAKOS SIĘ NIE CZUJE NA LESZCZA :lol::lol::lol: ALE ZA TO WSZĘDZIE JEŻDŻĘ AUTKIEM A NIE AUTOBUSEM BO NIE MAM NA PALIWKO A ODNOŚNIE CZY SIĘ OPŁACA CZY NIE TO JAKBYŚ ROBIŁ ROCZNIE 40-50 000 TO BYS SAM ZOBACZYŁ. ALE JAK SIĘ JEŻDI 200KM MIESIECZNIE TO ZECZYWIŚCIE NIE OPŁACA SIE :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawdą jest że jeżdżę 200 km miesięcznie, a jek robisz takie przebiegi naprawdę to ile masz już na liczniku :?:

 

 

przed kupnem primery oglądałem kilka samochodów z gazem. były to civiki, galanty, acordy. polowa z nich nie jeździła już na benzynie. a jak się otworzyło maskę to starch się bać!! widok straszny. nie zrobił bym swojej primerce podobnej historii :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzymywałem sie ile tylko mogłem tez jestem zwolenikiem benzynki ale coz mam zrobic, nie chce wybierac jechac autkiem czy autobanem. Wiec dlatego wybralem gazik i wyliczylem ze bede do przodu jakies 300- 400 zł miesiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehen co Ty za przeproszeniem chrzanisz!? Moja P10 '94 ma 206kkm przebiegu z czego 31kkm na gazie (w ciągu 14 m-cy). Instalacja I-szej generacji do jednopunktowego wtrysku. Pomiary na hamowni pokazały lepsze wyniki na gazie niż na benzynie. Możesz sobie obejrzeć wykres w dziale NissanPowerTeam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej pojemnosci wchodzi zbiornik w kolo i ile średnio robicie kilometrów na zbiorniku w cylku miejskim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiornik wchodzi mi ok 34l (nominalnie ma 42l). W mieście wychodzi różnie 270-300km. Max przejechałem na zbiorniku 360km z prędkością nie schodzącą poniżej 130km/h (autostrada przez Niemcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawdą jest że jeżdżę 200 km miesięcznie, a jek robisz takie przebiegi naprawdę to ile masz już na liczniku :?:

 

 

przed kupnem primery oglądałem kilka samochodów z gazem. były to civiki, galanty, acordy. polowa z nich nie jeździła już na benzynie. a jak się otworzyło maskę to starch się bać!! widok straszny. nie zrobił bym swojej primerce podobnej historii :!:

 

ZMIENIŁEM AUTKO DOPIERO 2 MIESIĄCE TEMU WCZEŚNIEJ MIAŁEM P10 W DIESLU A ODNOŚNIE PRZEBIEGÓW TO MAM DO PRACY 700 KM W JEDNĄ STRONE I POKONUJE TO PRZYNAJM,NIEJ RAZ W MIESIĄCU DO TEGO JAZDA PO MIEŚCIE I JESZCZE W INNE MIEJSCA I SIE TROSZKE NAZBIERA :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalację Lovato II genereacji do silnika z wielopunktowym wtryskiem. Zapłaciłem 2100zł ze zbiornikiem w miejsce koła 42l (wchodzi nominalnie 80% czyli jakieś 34l).

Przejechałem już na gazie ze 3 tys km, jak na razie jest ok. Czuć trochę różnice w dynamice na benzynie jak się depnie, ale to jest coś z czym trzeba się pogodzić. Ale skoro jeżdżę 1,5 - 2 tys km miesięcznie, to się długo nie zastanawiałem :)

 

pzdr

 

PS. A jak z początkiem roku cofną obniżkę akcyzy na paliwa, to ludzie znów pokochają gaz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką archaiczną instalkę BRC pierwszej gen. ze zbiornikiem w kole (wchodzi 32 litry) . Starcza na min. 300 km. Kosztowała spoooro bo 1700 pln ale porządnie założona (w serwisie) i nie sprawia (odpukać) problemów.

 

Eheh, przed wyzywaniem innych od leszczy, sięgnij sobie najpierw po kalkulator i sobie porachuj - może zrozumiesz dlaczego inni jeżdżą na gazie (w tym sensie gaz oznacza paliwo :wink: ).

I guzik prawda że już nie opłaca się zakładać instalacji [-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiornik wchodzi mi ok 34l (nominalnie ma 42l). W mieście wychodzi różnie 270-300km. Max przejechałem na zbiorniku 360km z prędkością nie schodzącą poniżej 130km/h (autostrada przez Niemcy).

 

U mnie jest identyczne spalanko.

Jak na razie leszcze górą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalację Lovato tomasetto i cos tam jeszcze II generacji, zrobiłem już na niej jakieś 20000km nie narzekam tylko lekko mi spalanie ostatnio wzrosło na zbiorniku gazu (34l) robie teraz jakies 360 km a robiłem nawet 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko leszcze jeżdżą na gazie. nie ma jak benzyna :!: :!: i już się nie opłaca zakładać instalacji.

KURCZAK zadał konkretne pytanie, jak nie masz w tym temacie nic do powiedzenia to poprostu nic nie pisz, jak jezdzisz na pb bo tata ci daje na paliwo to sie ciesz, niektórzy sami zarabiają i jest im może cieżko.

 

 

Jeżeli chodzi o instalke to ja mam chyba najprostrzą BRC, butle w kole 50L, ile kosztowała niewiem bo była w aucie jak kupiłem, różnica w jezdzie jest niewielka, ale jest, zasadnicza po zatankowaniu, jak sie płaci :wink:

Jak jeżdże po mieście to na butli robie ok 300 km, na trasie ok 400 jak jade bardzo spokojnie :wink: no ale u mnie jest 3.0 V6, to tak dla porównania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko leszcze jeżdżą na gazie. nie ma jak benzyna :!: :!: i już się nie opłaca zakładać instalacji.

 

Ale śmieszne.. Mądrego aż miło posłuchać. Wracając do tematu ja mam BRC II gen. za 2 tys.(cena z przed półtora roku). Silnik jest czysty, bez wycieków, chodzi równiutko, wszystko gra. I też widziałem silniki w różnym stanie na instalacjach gazowych, tak samo jak widziałem wiele silników w b.dobrym i opłakanym stanie jeżdżących tylko na PB. Nie w rodzaju zasilania rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi mili, z benzyną i gazem jest jak np z papierosami. wy lubicie mocne, męskie czy fajranty , a ja lubie MARLBORO. Kto ma większą przyjemność :?:

Stosujesz retoryke "Człowieka z charakterem". Nikt nie jezdzi na gazie dla przyjemnosci tylko ze wzgledow ekonomicznych. Wydaje mi sie ze sa warunki w ktorych przestalbys wyglaszac swoje stwierdzenia a'la "tylko leszcze jezdza na gazie"

P.S Porownanie z papierosami jest niefortunne bo wszystkie polskie papierosy sa robione z tego samego tytoniu i nie widze w nich wiekszej roznicy - co innego te zachodnie.

Pozdrawiam

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...