Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11, Grzeje tylko na HI


wuulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mój Qashqai postanowił poczuć wiosnę ciut wcześniej. Grzeje tylko na HI. Po ustawieniu temperatury na 24-29 stopni wieje chłodnym powietrzem. 

Wykluczyłem ilość płynu w zbiorniczku, ponieważ na HI grzeje bardzo mocno. 

Zauważyłem też, że silniczek sterujący po przestawieniu z HI na cokolwiek innego, otwiera całkowicie dopływ zimnego powietrza. Działa na zasadzie 0-1. 

 

Auto stało jakiś czas bez akumulatora, czy wymaga jakiś kalibracji? 

Czy jest możliwość uruchomienia testu przy jakiejś kombinacji przycisków?

 

Z góry dziekuje za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tydzień temu dokładnie wymieniłam termostat w moim QQ 1,2 DiGT. Przestał grzać w ogóle. Owszem regulacja (pokrętło) działało tylko co z tego jak nie ustawiała się właściwie temperatura.

Termostat psuje się albo w pozycji min albo max. U mnie szczęśliwie nie spowodował, że piekłam się:)

Część - termostat z obudową (dokładnie 345,45 zł) i wymiana tylko oryginalnego termostatu (nie ma na rynku zamienników. Oryginał z Renault) wyniosła ponad 870 zł (i to nie w ASO tylko u mechanika, u którego robię od lat samochody).

Także "ciepełko" przeziębiło kieszeń:)

Pozdrawiam, B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

Myślę niestety, że jeśli byłby to termostat to nie grzałby w ogóle.. :(

A on grzeje jak opętany, ale tylko w pozycji HI..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Termostat działa albo nie działa. Czyli zero albo sto;) Sięgając do kuchenki - podobna sytuacja. Jak się zepsuje to albo nie grzeje w ogóle albo pali na maxa. Też to przerobiłam, więc mam "doświadczenie" w termostatach.

Oczywiście, każdy przypadek jest inny i nie chcę sie mądrzyć, ale zerknęłabym do niego, bo one mają tendencję do "zawieszania się". Tak mi powiedział mechanik. To tylko proste urządzenie, a może narobić kłopotu w całym układzie chłodzenia.

Pozdrawiam i życzę sukcesu w znalezieniu przyczyny usterki.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.04.2019 o 10:41, wuulek napisał:

Grzeje tylko na HI. Po ustawieniu temperatury na 24-29 stopni wieje chłodnym powietrzem. 

W pierwszej kolejności powinno się sprawdzić czujnik temperatury wnętrza. Prawdopodobnie wysyła on błędne informacje do centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo gdzie się znajduje ten czujnik (termometr) i czy da się z niego jakoś odczytać temperatuę np. prze OBD II lub inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znajduje się pod konsolą sterowania klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...