Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik szarpie


rafik73_note

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki oto objaw: losowo z mniejszą lub większą częstotliwością silnik zaczyna szarpać. Jest takie wrażenie jakby na chwilę pracował bez jakiegoś tłoka. Traci moc i po chwili jak załapie dostaje kopa. Czasami pulsacyjnie, czasami jednorazowo 2-3 sekundy. Co to może być za przyczyna? Dla przypomnienia: Nissan Note 2006 1.5dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zakupiłem OBD2 i wyskoczyły mi poniższe kody błędów:

P0670

P0070

P0100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie bedzie czujnik temperat. spalin na dpfie?

ja tak mam przy przekraczaniu prędkości około  85 km/h lekko go przymula i mam błąd  p242f.

jak się jeździ spokojnie to nic nie czuć a jak się troszkę pociska to czuć to zamulanie.

 

a w cyklu mieszanym pali mi 5,8 czy to nie za dużo?   1,5 dci 2014 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0100 wskazywał na czujnik MAF. Usłyszałem wiele teorii:

- czujnik MAF

- zawór EGR

- pompa wtryskowa

- wtryski

a przyczyny w życiu bym się nie spodziewał. Zaprowadziłem auto do innego mechanika. Okazało się, że około centymetra od czujnika MAF jest przecięta wiązka kabli. A dokładnie to tak nadcięta, że trzymała się na izolacji. I raz łączyło raz nie. Kable nie obtarte, nie nadpalone ale ewidentnie przecięte ostrym narzędziem. Nie chcę nikogo oskarżać, ale ostatnio robiłem auto u innego mechanika,  potem pojawiły się objawy, a jak do niego wróciłem to bez diagnozy i tylko po opisie objawów naciskał na wymianę pompy etryskowej za 3500 pln.

Naprawa kabli + diagnostyka wyniosła mnie 80 pln.

Nie chcę tego drążyć bo nie mam twardych dowodów. Szkoda nerwów. Najważniejsze, że auto hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...