Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowe silniki 1,8d i 1,3b?


SmallCity
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za ustrojstwa? Ktoś cos wie na temat pochodzenia silnikow? Jak usłyszałem 1,8 myślałem w końcu jakaś fajna benzyna a tu zonk mamy znowu diesla... Dobrze, ze dali opcje cvt, pewnie 2.0dci nie dawał rady z euro 6dtemp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytales ten 1.8 diesel, wiem że Raneult ma nowy 1.8 benzyna , oraz że Renault/nissan wchodzi w jakiś alians z Mercedesem odnośnie silnikow. Mniejszy Infiniti (Chyba  qx30) ma technologie Mercedesa

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cenniku jest dci150 1749cm3 wiec ciezko by to była benzyna...

Edytowane przez SmallCity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już miał okazje jeździć tymi nowymi silnikami w X-ie? Jak wrażenia? Jak nowa skrzynia automatyczna się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/7/2019 at 2:10 AM, SmallCity said:

w cenniku jest dci150 1749cm3 wiec ciezko by to była benzyna...

A ty umiesz liczyć ? Ja wiem że jest 1.7 diesel dokładnie 1749, ale skąd masz 1.8 diesel ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kazik_R52 napisał:

A ty umiesz liczyć ? Ja wiem że jest 1.7 diesel dokładnie 1749, ale skąd masz 1.8 diesel ? 

Pojemności zawsze sa zaokraglane w górę przez producentów.

Np.2.0dci ma rzeczywista pojemność-1995ccm.

Jak jest oznaczenie silnika DCi-to jest oznaczenie silnika dieslowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, tyle lat w motoryzacji, skończona samochodówka, praca na diagnostyce  i zawsze człowiek nowego się nauczy...

Zawsze myślałem, że 

951-1049 = 1000 = 1.0

Lub czasami , dokładniej np. 1.33 lub 1.75 (chyba Alfa, ale nie tylko )

1050/51 - 1149 = 1100 = 1.1. 

A może mi pokażesz kilka przykładów tych silników typu 1005, 1020, 1033, zaokrąglonych do 1100. 

 

Bo mnie się wydaje, że smallcity zafantazjował i wymyślił sobie nowy silnik 1.8diesel a istnieje silnik Renault 1.7 (1749) blue DCI

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, artykul byl na stronie motoryzacyjnej o silniku 1,8! Zaokrąglać umiem, tak czy siak jest nowy silnik, a twój jest stary :-) Jak bym napisal 1750 bylby 1,8 a atak mam 1749, a i tak ubezpieczyciel liczyy go jak 1,6-1,9 wiec ten 1cm2 nikomu nie robi różnicy.

 

link: http://moto.pl/MotoPL/56,166096,24618349,nissan-x-trail-na-wyprzedazy-rocznika-praktyczna-terenowka.html

cyt.

Nowe jednostki napędowe

"Nowy rok przyniósł debiut nowoczesnych silników w gamie Nissana. X-Trail zyskał diesla o pojemności 1.8 litra o mocy 150 koni mechanicznych i 340 Nm w zakresie 1750-2500 obr./min. Motor można połączyć z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 6,5 litra. Warto dodać, że SUV z wysokoprężnym napędem może holować przyczepę o masie dwóch ton."

Zatem szanowni matematycy kto co wie o nowych motorach w tym 1749cm³(nie mylić z 1,8 bo cię zlinczują)...

Edytowane przez SmallCity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać ten artykuł (już o to prosiłem) , chętnie poczytam i napiszę do redaktora zj**ie tumana,  że pisze o motoryzacji a nie zna podstaw, potem czytają to lajcy i powtarzają glupoty.

 

Zapewne chodzi o silnik R9N401 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy to Twoim zdaniem laicy powtarzają głupoty??

Ja tego artykułu nie czytałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie, ja też nie , chętnie bym poczytał,

ten 1.7 R9N401 to chyba silnik na bazie 1.6, wprowadzony w tamtym roku w Renault, ciężko znaleźć coś o problemach bo za nowy, obecnie można przyjąć bolączki 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...