Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze, klocki, szczęki


graphia

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas wymiany tarcz, klocków i szczęk w moim E11 1600ccm

Bardzo proszę Was o propozycje producentów. Może nie trzeba kupować Boscha czy TRW?

Czy tarcze w 1400 i 1600 są tego samego rozmiaru? 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie BREMBO !!

Ja zakładałem cały przód z Brembo i nie żałuję. Notek staje w miejscu, nie pylą po felgach. Na prawdę dobre solidne tarcze i klocki.

Z tyłu tylko szczęki Brembo, bo bębnów nie szło dostać.

A co do rozmiarów to do 1.6 tarcze przednie są większe i grubsze....tył taki sam. W każdym bądź razie u mnie bo seryjnie miałem koła 16'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tańsze klocki strasznie pylą :( i szybko się ścierają. O popiskiwaniu nie wspomnę. 

No i tarcza cieńsza i to nawet nawet.  

Przed zakupem swoich Brembo porównałem ATE i Brembo. ATE buły cieńsze i wagowo lżejsze czyli materiał nie do końca "gęsty" jak na tarcze. Na oko była różnica. Wolałem dopłacić.  W sumie u nas wyszło mnie taniej niż w Polsce z kurierem i wymianą u mechanika. 

W GB tarcze przyszły od razu do wskazanego warsztatu a wymiana to pikuś......no i od razu płyn na nowy.

A i najważniejsze to jedynie Brembo daje wszystko co potrzebne do wymiany klocków t tarcz w zestawie. Są sprężyny pod klocki, smar miedziany i śruba do przykręcenia tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...