Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Beep spod maski


seta21

Rekomendowane odpowiedzi

Dzika rzecz. Po wyłączeniu silnika, zamknięciu centralnego zamka, gdzieś po ok. 2-3 minutach spod maski słychać "beep", dźwięk np. jak z piekarnika, gdy skończy piec, albo pralka, gdy sygnalizuje koniec prania. Najbardziej przypomina jednak dźwięk odstraszacza kretów. Co to za cholera? Dodam, że światelka wewnątrz pogaszone, drzwi prawidłowo zamknięte, dach zasunięty itp. Oczywiście dźwięk NA PEWNO dochodzi spod maski, a nie od odstraszacza kretów u sąsiada. ;-) 

Acha - na trzeźwo też słychać ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym przejmowac się.To jest normalne,moj obecny X-trail "odzywa sie "nawet po kilku godz.postoju.

Rózne systemy w aucie po zgaszeniu moga generowac dźwieki jeszcze długo po wyłaczeniu silnika.

Tuż po zgaszeniu silnika najczesciej odzywa sie stygnacy katalizator ,osłony termiczne.

A później to działajacy alarm,przekaźniki,vacum pompa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System keyless. To na pewno nie jest dźwięk stygnącego katalizatora etc. To regularny dźwięk, generowany sztucznie. Alarmu nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z podniesioną maską nie da rady podejrzeć? Da się zablokować sam zamek (bez maski), żeby system widział, że zamknięta. Czujnik zamknięcia jest chyba w zamku. 

Szukaj takiego pudełka albo czegoś podobnego:

https://www.mediasklep24.pl/odstraszacz-kun-i-gryzoni-samochodowy-12v-kemo-m100n.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emjot - nie za bardzo rozumiem. Fabrycznie takich urządzeń Nissan nie zakłada, a ja również nic takiego nie zakładałem. Czujnik zamknięcia maski - jest w ogole coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym aucie jest taki czujnik zeby "auto" wiedzialo ze jedziesz z otwrata (nie domknieta) maska co moze byc niezbyt bezpieczne

Chodzi o to zebys zaryglowal autko z otwarta maska silnika a bez "oszukania" systemu moze nie byc to mozliwe albo bedzie "piszczal" ze cos masz otwarte (na wyswietlaczu miedzy zegarami zapewne pojawi sie ikonka maski otwartej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seta21 napisał:

Emjot - nie za bardzo rozumiem. Fabrycznie takich urządzeń Nissan nie zakłada, a ja również nic takiego nie zakładałem. Czujnik zamknięcia maski - jest w ogole coś takiego? 

Może i fabrycznie nie zakładają ale często importerzy maja problem ze zwierzyną, która grasuje na placach gdzie przechowuje się auta. Stosują różne metody. Ja w swojej nowej corolli znalazłem pod maską pół bochenka chleba :-). Z drugiej strony myślę, że to może być ślepa uliczka, bo te odstraszacze działają na częstotliwościach, których my, ludzie, nie słyszymy. A przynajmniej większość. 

Odnośnie czujnika otwarcia maski, przynajmniej u mnie, na desce nie ma komunikatu, że jest otwarta, mimo, że w zamku maski jest kontrakton.

Dla porządnego testu, proponuje otworzyć maskę, zamek maski „zamknąć” na sucho jakimś śrubokrętem, zamknąć centralny zamek i czekać na efekty akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk dochodzi jakby z okolic podszybia, ale pod maską. I teraz tak dumam, i coś mi świta. jak zamykam auto, ale NissanConnect w tym momencie jest w trybie odtwarzania z pendrive'a - jest beep, jak  w trybie radia - jest OK, cisza. Może to przypadek, ale dzis będę dalej szukał. Spróbuję też Twojego patentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...