Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] wymiana śrub i tulei - poliuretany


NissanFun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czas na remont zawiasu w R51 bo skrzypi niemiłosiernie. Chcę zainwestować w poliuretany, ale znalazłem tylko tył, można nabyć tuleje również do przodu? Gdzie zaopatrzyć się we wszystkie sruby regulacujne? Macie jakieś manuale pomocne w zakupie części, źródła, numery itp? Za każdą pomóc dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuter robi na wzór jak czegoś nie mają. 

Zresztą dwa lata temu wysłałem im tuleje do R51 z przedniej zawiechy więc na pewno mają wzorzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają, mają .....

proszę bardzo polibusze do patha na przednią oś: https://poliuretany.olkusz.pl/pl/c/NAVARA/2290785

tylne :https://poliuretany.olkusz.pl/pl/nissan_pathfinder_r51

powiem jedno po 3 latach jazdy na polibuszach zawiecha jest nadal sztywna....

Nissan Fun- kolego śruby regulacyjne kup na alledrogo, reszte śrub kup w żelezniaku ważne aby miały mniej więcej dobraną długość, tę sama średnicę i twardość z 12, plus twarde podkładki i nakrętki odpowiednie. Ja kupowałem w sklepie w zabrzu na "pawliczka" za hurtownią z łożyskami. Koszt wszystkich śrub ok 120 zł.(pomijam tu śruby regulacyjne)

Zaginęła mi karta z rozpisanymi wymiarami śrub....:angry:

A do tego wymień przy jednej robocie sworznie w wahaczach. Miłej roboty bo, jest co robić....

 

 

 

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Skrzypienie w zawieszeniu dopadło i mnie, czas na zmiane na poliuretanki. Czy ElastPol będzie dobrą firmą?  Potrzebuje poliuretanów do Patha R51 ale wersja USA 4.0 benzyna. Czy ktoś się orientuje czy są takie same jak w Dieslu ? Przy okazji niestety będę musiał powymieniać sworzenie wahaczy ;/ 
Ktos sie orientuje ile może mnie kosztować robota?> sam nie zrobię bo mieszkam w bloku obecnie.. Dzięki za rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.06.2021 o 22:23, apsik napisał:

Skrzypienie w zawieszeniu dopadło i mnie, czas na zmiane na poliuretanki. Czy ElastPol będzie dobrą firmą?  

Jestem w trakcie montazu poliuretanow z tej firmy i jeżeli chodzi o wykonanie to jest ok. Inaczej wyglądają niż np z poliuretany.olkusz ale dobrze się je wprasowuje i beda swoja funkcje spelniac. Przy zamówieniu z elastpol należy zadzwonić i zapytać czy tuleje do wahacza poprzecznego(ten z geometria) ma średnicę 45mm. Ja tego nie zrobiłem i mój zestaw posiada średnicę 40mm. I mam przestój na własne życzenie. Jak skoczę ta nierówna walkę to podsumuje koszt części i dodam orientacyjne koszty robocizny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, apsik napisał:

Dzieki bardzo. Daj tez znac ile srub od zbieżności zmieniles.

To już na ten moment mogę Ci napisać że śruby od zbierznosci zmieniłem wszystkie. Żadna z nich się nie odkrecila,w sumie to ze wszystkich tych elementów odkrecily się górne wahacze przednie,po jednej srubie  z górnych wahaczy tylnych,śruby amortyzatorów  i śruby przy zwrotnicy tylnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, apsik napisał:

Sruby dawales oryginalne czy z zamiennika? Jak zamiennik to jakiej firmy ?

Z zamiennika w intercarsie mają śruby kpl.firmy yamato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem po całym zabiegu wymiany tulei standardowych na poliuretanowe.

Koszta jakie ponioslem:

Czesci 1700zl(Tuleje, łączniki, sworznie,śruby do geometrii i zwykle śruby,podkładki,nakrętki,pasta miedziana),geometria 300,  robocizna 0 - robiłem własnymi siłami,ale gdyby doszło do oddania i zapłacenia za taka usługę to myślę, że 1500zl to dobra cena. zważywszy na to że to jest 2 lub 3 dni walki i cięcia wszystkiego później składanie.

Wrażenia z jazdy, prowadzi się tak samo jak przed wymiana chociaż, wydaje mi sie ze zawieszenie stało się sztywniejsze.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...