Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tłumik końcowy Note E12 HR12 (zamiennik)


krzych69

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów na forum wymieniał już może tłumik końcowy w E12 z silnikiem HR12 80KM ?.

Mnie taka konieczność spotkała i okazuje się, że nie ma zamienników dla fabrycznego oryginału (20100 1HJ2A). Po dłuższych poszukiwaniach ustaliłem, że wymiarowo i montażowo pasuje od Micry K13 z silnikiem HR12 (20100 1HD2A) i tutaj możliwości znalezienia zamiennika są bardzo szerokie. Nie mam pojęcia czym dokładnie te wydechy się różnią.

Wolę się upewnić i zasięgnąć opinii zanim kupię i zamontuję coś, co nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie pomogę jak jest w E12...

ale wczoraj wymieniałem tłumik końcowy w swoim E11 1.6 2013r i może coś komuś się przyda. Tłumik nie wyglądał jeszcze jakoś źle ale od rury odrywała się ta flansza z dwoma otworami którą skręca się z tłumikiem środkowym. Są dostępne same te flansze i można przyspawać ale kiedyś w innym samochodzie to już przerabiałem, tu przyspawasz w następnym miejscu coś puści jak zaczęło go już brać więc to się nie kalkuluje. Więc kupiłem nowy Polmostrów (15.24) za 93zł plus uszczelka (256-165) 3zł. Skręcone na śruby z kwasówki (stare trzeba było odciąć bo nie szło odkręcić) dodatkowo na pastę do tłumików wszystko ładnie pasowało i znów jest cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na strony Bosala. Note II wprawdzie nie na ale są nowe Micry. Jak wiesz jaki pasuje to tam znajdziesz numery części od Bosala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...