Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ostatnio za dużo pije... ropy 2,7tdi ;)


nissterr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na co zwrócić uwagę poza wtryskami?

Ostatnimi czasy mocno wzrosło mi spalanie. Z przedziału 11-13 (średnio 12) do 13-15 (średnio 14).

W aucie nic nie było motane. Pali normalnie, jedzie normalnie.

Z wymian ostatnio to czujnik położenia wału na nowy oryginalny.

Z dziwnych objawów to czasami na 1. potrafi zgasnąć przy ruszaniu (kontrolka się nie zapala jak przy czujniku wału) - sprzęgło?

Przy mocnym przyspieszeniu potrafi puścić czarnego dymka - ale tak było zawsze...

Może ktoś z Was już przerabiał temat i naprowadzi mnie na właściwe tory.

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge podac dla porownania moje spalanie 2.7 td. Trasa ok 10l miasto i krotkie odcinki 16l.
Tak bylo od poczatku, mam go ponad miesiac. filtr powietrza i paliwa nowy, ale nic to nie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się do tematu bo mój tyran to dopiero żre ropy A mianowicie mam go od 2014 r palił mi 15 na 100 ( koła 31 cali i ciężka noga ) stał całą zimę i na wiosnę nie chciał odpalić ( dopiero po 2 puszkach plaku po 30 minutach kręcenia zagadal ) jak już odpalił to odpala normalnie ale spalanie wzrosło do 25 na 100  po oddaniu wtryskow do regeneracji spadło do 20 na 100 auto ma moc nie kopci pali od strzała ,żadne błędy nie wyskakują, czasem się przydlawi na 2-2,5 tyś jak jest na pełnych obrotach i odpuszczę mu i znowu dam gazu. Mechanicy ręce rozkładają i tu mam pytanie czego szukać czy to może być nastawnik ? Auto na Bosch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...