Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1.5 98KM Jak sprawuje się na gazie?


bambooniga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto zakładać instalcję LPG? Jeśli tak, to jaką? Jak auto sprawuje się na gazie? Dotychczas nie mam żadnych problemów z Almerą jeśli chodzi o silnik (przejechane ok 160 tys. km.), stąd zastanawiam się, czy warto montować do niej gaz? Nie sztuka zaoszczędzić na paliwie, a wydać to na mechaników...

Edytowane przez bambooniga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bambooniga napisał:

Czy warto zakładać instalację LPG? 

warto

9 minut temu, bambooniga napisał:

Jeśli tak, to jaką? 

Polską sekwencję

10 minut temu, bambooniga napisał:

Jak auto sprawuje się na gazie? 

dobrze, pod warunkiem dobrego montażu

10 minut temu, bambooniga napisał:

Dotychczas nie mam żadnych problemów z Almerą jeśli chodzi o silnik (przejechane ok 160 tys. km.), stąd zastanawiam się, czy warto montować do niej gaz? 

nie warto

12 minut temu, bambooniga napisał:

Nie sztuka zaoszczędzić na paliwie, a wydać to na mechaników...

dokładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja?? raczej odpowiedziałem na Twoje pytania, boisz się, że stracisz zaoszczędzoną kasę na mechaników a chyba nawet nie policzyłeś ile byś już zaoszczędził jeżdżąc na gazie, poczyń wyliczenia i wtedy sie zastanów, bo to jest wyznacznik a nie domniemanie, że kasa pójdzie na mechaników, bo ja jakoś mam inne odczucia :D widząc oszczędności :D a opowieści nie posiadaczy LPG w aucie, że ono szkodzi :) jakoś nie są dla mnie miarodajne :D pomijając to, że zajmuję się tym zawodowo, to od jakiś 15 lat poruszam się kuchenkami po drogach i jakoś nei zauważyłem, że straciłem po założeniu, w tym remontując głowicę do swojego Odysseya 3.5L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi o to, czy ten silnik dobrze znosi gaz? Gdzieś wyczytałem, że Nissan nie polecał montowania gazu do 1.5 z uwagi na jakieś problemy z regulowaniem zaworów? Dlaczego na pytanie "Dotychczas nie mam żadnych problemów z Almerą jeśli chodzi o silnik (przejechane ok 160 tys. km.), stąd zastanawiam się, czy warto montować do niej gaz? " odpowiedziałeś, że nie warto?

Edytowane przez bambooniga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście bym montował, no ale ja mam inne podejście do gazu :) i wcale on mi nie przeszkadza w aucie a nawet lepiej się czuję przy dystrybutorze i jeżdżę bez zastanawiania się czy warto i jak daleko :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zakładać instalcję LPG? Jeśli tak, to jaką? Jak auto sprawuje się na gazie? Dotychczas nie mam żadnych problemów z Almerą jeśli chodzi o silnik (przejechane ok 160 tys. km.), stąd zastanawiam się, czy warto montować do niej gaz? Nie sztuka zaoszczędzić na paliwie, a wydać to na mechaników...



Policz czy warto.
Auto ma silnik ktory zaraz zacznie wpieprzac olej.
IMO bez sensu jak nie robisz 40 tys rocznie
A wtedy pytanie co predzej kleknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lawnowerman napisał:

Policz czy warto.
 

 

 

od tego trzeba zacząć :)

 

2 godziny temu, Lawnowerman napisał:

Auto ma silnik ktory zaraz zacznie wpieprzac olej.
 

 

 

jakiś dowody?? :D 

 

2 godziny temu, Lawnowerman napisał:

IMO bez sensu jak nie robisz 40 tys rocznie
 

 

 

:D matematyka :D 

 

2 godziny temu, Lawnowerman napisał:


A wtedy pytanie co predzej kleknie.

 

 

i znowu matematyka :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gazem są zawsze jakieś problemy większe lub mniejsze i o opłacalności instalacji powinno decydować czas zwrotu instalacji, kasa powinna wynagradzać niedogodności 

tu masz taki kalkulatorek powpisuj wszystko, łącznie z serwisem instalacji i uruchamianiem na PB

https://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

i zobacz co Ci wyjdzie ...

i zdecyduj czy warto instalować gaz do auta które średnio ma 17,5 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy są problemy z gazem  zależy od jakości montażu i użytych podzespołów a nie od tego czy jest gaz w aucie :) (informacja potwierdzona przebiegami przy serwisie :D a nie domniemaniami) 

czas zwrotu zależy od pojemności i zużycia PB ale oscyluje w okolicach 10-15kkm

wiek auta nie ma znaczenia bardziej dla właściciela czas eksploatacji po założeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam n16 angola z 2002 roku. Wpakowałem w styczniu tego roku, Staga Q-box Plus, wtryski barracuda, reduktor KME i butla w koło 49l. Całość kosztowała 2600zł.  Już zrobiłem jakieś 7 tyś km więc jeszcze drugie tyle i się instalacja zwróci z nawiązką.

Problemy były na początku bo instalatora po sylwestrze chyba trzymało mocno i mi ustawił zbyt wysoką temp. przełączenia na lpg i jechałem do niego żeby to poprawił :) a tak poza tym to nic sie nie dzieje. Zaskoczony byłem tym że tak duży zbiornik wepchał w koło, prawie udało mi się zrobić 500km na jednym tankowaniu :)

Przy pałowaniu tego silniczka 160 na autostradzie łyka 10l gazu, przy spokojnej jeździe schodziła do 8,5l/100km.

Co do pobierania oleju to wg. mnie duże znaczenie ma temperament kierowcy i jakość wlanego oleju, jak jeździłem spokojnie to nie zauważyłem żeby poziom oleju malał, ale już szybka jazda po autostradzie sprawia że trochę go ubywa, jakieś pół litra w sumie dolałem przez te 7tkm. Zaznaczę tylko że 0W30 wlałem :D przy następnej wymianie zaleję 0W40 i będzie git.

Edytowane przez Vesto43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 4/24/2019 at 12:26 PM, bambooniga said:

Czy warto zakładać instalcję LPG? Jeśli tak, to jaką? Jak auto sprawuje się na gazie? Dotychczas nie mam żadnych problemów z Almerą jeśli chodzi  Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire o silnik (przejechane ok 160 tys. km.), stąd zastanawiam się, czy warto montować do niej gaz? Nie sztuka zaoszczędzić na paliwie, a wydać to na mechaników...

ja mam w swojej almerze n16 1,5 instalace KME Diego G3, wtryskiwacze MJ, reduktor kme silver . Smiga jak złoto. Pamietaj ze bardzo wazny jest prawidłowy montarz i regulacja

 
Edytowane przez zafirkalvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gaz założony - Landirenzo Lovato. Po przejechaniu ok. 250km ubywa mi płynu chłodniczego i jest bardzo mało oleju na bagnecie... Błędów brak, silnik również pracuje poprawnie zarówno na benzynie jak i LPG. Niemniej, niepokoi mnie to dość mocno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokręć opaski przy wcince i reduktorze to powinno pomóc na wodę

odnośnie oleju jak nei brał wcześniej to może wiercili kolektor bez zdejmowania i za dużo wiórów poszło w cylinder i taki skutek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zdejmowali kolektora, twierdza ze maja sprzet do zasysania wiorow. Jak poszło w cylinder to już będzie brał olej cały czas myslisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprzętu do zasysania wiórów :D to tylko odkurzacz i smar na wiertle :D ( pojedź do nich i poproś aby Ci pokazali ten czarodziejski sprzęt :D ) zobacz mój temat o montażu LPG w Ali tam jest zdjęcie z wiercenia na smar, ile tego syfu zostaje na wiertle i kolektorze, o ile w plastikowym można to jakoś przeżyć to w aluminiowym jest niestety  nie za fajnie :( jak poszedł syf w cylinder i masz go zarysowanego to już niestety ale trzeba się liczyć z kosztami oleju, dlatego zawsze pisałem aby pytać się o to czy demontują kolektor bo to dość ważne w nawierceniu i późniejszej eksploatacji, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I miałoby się to objawić już po 300km? Niestety nie sprawdziłem poziomu oleju bezpośrednio przed instalacją, a 2 miesiące temu zrobiłem Almerą 2tys. km. na niemieckich autostradach i podejrzewam, że to tam przepaliło mi trochę oleju. Uzupełnię brak i będe obserwował. Co do płynu to mogło ubyć w czasie instalacji - też uzupełniłem i obserwuję. Tak przy okazji, jaki masz zbiornik w kole? Mi włożyli 42l i tankuje tylko do 32 litrów. Wstępne spalanie to ok. 10l/100km - silnik 1.5  98KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zarysowany cylinder to ilość km jest mało ważna ale w Twoim przypadku może być to wina prędkości i może nie ma co się martwić,  płyn powinni uzupełnić ale też może być spoko, sprawdź sobie na wężach od reduktora czy nie cieknie. Nie pamiętam jaki jest zbiornik, może gdzieś w temacie o montazu wpisałem,  jak by Ci podgieli pływak to weszło by 40L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z użyciem oleju to nie panikuj, sprawdź dokładnie ile bierze. Ja zrobiłem na gazie 7000km i dolałem już 2l. 0,5 l na 1750km moim zdaniem to nie dużo, ani nie jest to majątek jeśli chodzi o koszt eksploatacji. 

Każdy silnik bierze olej, niektóre od nowości lubią się napić, jak nie kopci to nie ma się czym przejmować.

Bardzo często zdarza że auta po konwersji na lpg zaczynają brać lub więcej "biorą" bo gaz nie dostaje się do oleju jak np. benzyna czy olej napędowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcintju napisał:

Bardzo często zdarza że auta po konwersji na lpg zaczynają brać lub więcej "biorą" bo gaz nie dostaje się do oleju jak np. benzyna czy olej napędowy. 

jakieś dowody?? :D czy to takie powielanie opowieści z krypty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu z dpfem chyba nie muszę tłumaczyć,  w instrukcji samochodu jest to opisane. Benzyniak szczególnie eksploatowany na krótkich odcinkach, wystarczy powąchać olej przy wymianie.

 

 

 

Dodam że pracuje w komunikacji miejskiej, autobusy cng mają większe "zużycie" oleju niż z silnikami diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcintju napisał:

Dodam że pracuje w komunikacji miejskiej, 

a ja dodam, że zajmuję się zakładaniem LPG i nie słyszałem aby w autach gdzie montowałem gaz wzrosło zużycie oleju ale ja ściągam kolektory do wiercenia nawet plastikowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rozróżniasz zużycie od "żużycie" :)

Mój gazownik też myśli że po jego montażach auta nie mają zwiększonego zużycia oleju :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...