Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak komunikacji Z50


Karol1708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Drodzy Koledzy .

Proszę o szybką lokalizację oraz pomoc , problemem polega na braku komunikacji obd2 .

Po podłączeniu adaptera OBD2 na BT nie mogę połączyć się żadnym programem z komp. silnika ( z apki CVTz50 wywala cały czas Detecting Engine Control Module .... , Connecting to Engine Control Module ......  oczywiście zaznaczona opcja Monitor Engine and DTC ) . Połączenie do sterownika samej skrzyni jest jak najbardziej OK , adapter się łączy i aplikacja wskazuje wszystkie parametry skrzyni ale już z silnikiem nie chce . 

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny jak i lokalizacji samego komputera i jego sterownika .

Dodam iż wcześniej komunikacja była i wszystko śmigało prawidłowo . Screenshot_20190417-224840.thumb.png.cde0dcbc42c37e3c041631e96f7e2260.pngScreenshot_20190412-163238.thumb.png.c81e66f3cc6124d793334deb89b27a5b.png

Edytowane przez Karol1708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim chipsecie masz interface ? , Druga sprawa zainstaluj torque lite sprawdź czy się łączą. Stawiam na podrobiony interface.

oryginalny chipset PIC18F25K80 .

Prawdziwa wersja 1.4, 1.5 żadne typu najnowsze 3.0

 częstotliwość oscylatora 4mhz

oraz obsługiwać komendy ATAL i ATPPS 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego interface : Interfejs ELM327 BT OBDII Chip PIC18F25K80 zakupiony na all...... nr oferty : 6306582561  a więc powinien być ok tym bardziej iż ze skrzynią się łączy i wszystko śmiga .

Jakieś pomysły koledzy ???????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karol1708 napisał:

Kolego interface : Interfejs ELM327 BT OBDII Chip PIC18F25K80 zakupiony na all...... nr oferty : 6306582561  a więc powinien być ok tym bardziej iż ze skrzynią się łączy i wszystko śmiga .

Jakieś pomysły koledzy ???????

 

Nie patrz na to, że ze skrzynią się łączy to jest ok. Każdy moduł komunikuje się po określonych protokołach i komendach. 

Spróbuj połączyć się z silnikiem na innym oprogramowaniu. Przetestuj interfajsa w innym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Problem jest taki iż adapter działał i na Tor.... oraz CTVz50 ( żeby było śmiesznie mam dwa różne adaptery i oba działały - komunikacja z komp. silnika ) i oba się komunikują że sterownikiem skrzyni .

Problem jest taki iż w zeszłym tygodniu straciła się komunikacja z ECU a wcześniej była .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karol1708 napisał:

Cześć ,

Problem jest taki iż adapter działał i na Tor.... oraz CTVz50 ( żeby było śmiesznie mam dwa różne adaptery i oba działały - komunikacja z komp. silnika ) i oba się komunikują że sterownikiem skrzyni .

Problem jest taki iż w zeszłym tygodniu straciła się komunikacja z ECU a wcześniej była .

 

Cześć,

Czytałem temat od początku. I teraz oba fejsy nie łączą z silnikiem? Gdybyś miał uwaloną komunikację z winy sterownika silnika to długo byś nie pojeździł ;) Komunikacja w sieci CAN musi być ciągła między modułami. 

Chyba, że samochód nie odpala, świeci się ciągle check engine itp. ? 

Mogę Ci pomóc w sprawdzeniu na innym interfejsie lub Consult'cie 3 ale najszybciej dopiero w weekend majowy - 30.04 wracam z delegacji. Daleko nie masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko podepnij dla testu stare radio i powinien się problem rozwiązać. 

Nie dysponuję schematem do z50 ale możliwe, że ta zmiana spowodowała luki w komunikacji.

Dedykowane kostki do Z50 mogą ten problem rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob reset przez aku (odłącz na pół godziny), podłącz od nowa interfejsy , jak nie pomoże to zrób test innym interfejsem/Consultem. Skorzystaj z pomocy Jakuba...Na forach zagranicznych były już takie problemy, pomagało odłączenie Aku, był też przypadek uwalenia szyny/kompa, przez chinola. Z ciekawostek napiszę, że  podobny problem miałem kiedyś z silnikiem forda 5.8 cobra gt40, musiałem wymieniać kompa, ale według mnie to bardzo mało prawdopodobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazała się wina po stronie fejsa.

OBDlink , Consult, i Cars CDP połączyły się bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 21:17, Jakub.S83 napisał:

Okazała się wina po stronie fejsa.

OBDlink , Consult, i Cars CDP połączyły się bez problemu. 

Witam Kolegów .

 

Przepraszam iż dopiero teraz odpisuje , WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA JAKUBA ( mega człowiek z mega wiedzą i sprzętem - wielkie dzięki za gościnę " o załączniku nie zapomniałem i pamiętam " ) . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 23:30, Karol1708 napisał:

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA JAKUBA ( mega człowiek z mega wiedzą i sprzętem - wielkie dzięki za gościnę " o załączniku nie zapomniałem i pamiętam " ) . 

 

Nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...