Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyzsze obroty przy uruchamianiu silnika, trzaski z silnika


Derers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu przy starcie silnika w Qashqai II 1.2 sa podwyzszone obroty. Slychac ze silnik glosniej pracuje, po kilku sekundach obroty opadaja ponizej tysiaca i wraca jako tako do normy. Jest tak w 60-70% przyparkach startu silnika. Dodatkowo problem pojawia sie ostatnio w czasie jazdy. Dojezdzam przykladowo do swiatel, wrzucam luz badz wciskam sprzeglo a obroty przez pare dobrych sekund potrafia sie utrzymac na poziomie 1.5 tysiaca

Kilkukrotnie przy starcie silnika pojawialy sie tez trzaski oraz szmery ktore towarzysza jezdzie na nizszych predkosciach 1 i 2 bieg zazwyczaj. Sa to jakby tarcia, tylko nie wiem z czego moga wynikac.

Silnik wydaje sie poza tym pracowac ok. 0 dlawienia, przyspieszenie takie jak bylo.

Rocznik 2014 80tys przebiegu

Auto na przedluzonej gwarancji. Serwisowane w aso rzeszow, jednakze podejrzewam ze jak to zglosze u nich to popatrza. Doleja oleju na przegladzie i powiedza ze silnik sprawny. 

 

Bardzo prosze o podpowiedz co nalezaloby sprawdzic. Czy to oznaka czegos powszechnego w tym modelu? 

Dzwieki nie wydaja sie byc metaliczne. Bardziej trzaski., tarcie, szmery.

Te szmery i terkotanie podobne jak w temacie z linka. Czyli spodziewac sie wymiany rozrzadu.

W temacie pisali o jakiejs ogolno koncernowej akcji wymian dodatkowo czy na dokupionej gwarancji mi to wymienia? Czy spodziewac sie kosztow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dodatkową gwarancję to jest tam szczegółowo opisane co podlega.Jak mnie silnik wymienili to i rozrząd na pewno też pod to podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. W sprawie tyrkotania wiem na co im zwrocic uwage. Pytanie co moze byc przyczyna szmerow? Niski poziom oleju? Dolewac samemu? Przeglad bede robil w ciagu 2 tygodni mysle.

 

A co z podwyzszonymi obrotami? Na co ich nakierowac? Bo bez tego czuje sami nic nie zrobia niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju możesz przecież sprawdzić sam. Natomiast podwyższone obroty zaraz po odpaleniu zimnego benzyniaka, to standard, bo musi dostać bogatszą mieszankę żeby w ogóle mógł na zimno równo pracować. I po krótszej lub dłuższej chwili (w zależności od temperatury otoczenia) obroty powinny spaść i ustabilizować się na prawidłowym poziomie. Jeśli u Ciebie jest inaczej, no to chyba pozostaje ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...