Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Note 1 (1.4L) - jaki interfejs diagnostyczny?


motykami

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W aucie rodziców Nissanie Note 1 (silnik 1.4L benzyna) wyskoczyła mi ikona check engine - która zgasła po kilku ponownych odpaleniach (auto w międzyczasie normalnie jeździło bez jakichkolwiek objawów), za to teraz miga ciągle symbol poduszek powietrznych.

Chciałbym podpiąć jakiś interfejs żeby odczytać kody błędów, tylko nie wiem jaki...

Próbowałem:

- Standardowe ELM327 (próbowałem 2szt.) w innych autach działają bez problemu, tutaj nie łączą się z ECU. Sprawdzałem z różnymi aplikacjami zarówno na  PC jak i na Androidzie, bez rezultatu.

- Interfejs opisany jako DDT2000 (niby miał współpracować z Nissanem) - nie łączył się.

Proszę dajcie znać jaki interfejs powinien zadziałać z tym samochodem - chyba że mam coś nie tak ze sterownikiem/złączem diagnostycznym. Pierwszy raz widzę żeby ELM327 nie odczytywał kompletnie niczego.

 

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich

oryginalny chipset PIC18F25K80 .

Prawdziwa wersja 1.4, 1.5 żadne typu najnowsze 3.0

 częstotliwość oscylatora 4mhz

oraz obsługiwać komendy ATAL i ATPPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

A czy ewentualnie możesz polecić coś konkretnego? (Link lub informacje o miejscu gdzie można taki interfejs zakupić).

Na Alle... jest sporo ELM327 z opisem że to niby wersje 1.4 lub 1.5 ale nie wiem któremu opisowi wierzyć. 

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...