Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Wyje przy dodawaniu gazu


Gość BarthaSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, od pewnego czasu spotykam się z problem opsianym krótko w temacie. Przy troszkę ostrzejszym dodaniu gazu autko nieprzyśpiesza, wręcz zwalnie a silnik wyje. Przy dodawaniu gazu delikatnie rozpędza się, ale co za tym idzie bardzo powoli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

 

Edit:/ Dodam jeszcze że dzieje się tak i na LPG i na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, od pewnego czasu spotykam się z problem opsianym krótko w temacie. Przy troszkę ostrzejszym dodaniu gazu autko nieprzyśpiesza, wręcz zwalnie a silnik wyje. Przy dodawaniu gazu delikatnie rozpędza się, ale co za tym idzie bardzo powoli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

 

Edit:/ Dodam jeszcze że dzieje się tak i na LPG i na benzynie.

 

Sprzeglo sie slizga :( czekaja wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, od pewnego czasu spotykam się z problem opsianym krótko w temacie. Przy troszkę ostrzejszym dodaniu gazu autko nieprzyśpiesza, wręcz zwalnie a silnik wyje. Przy dodawaniu gazu delikatnie rozpędza się, ale co za tym idzie bardzo powoli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

 

Edit:/ Dodam jeszcze że dzieje się tak i na LPG i na benzynie.

 

Sprzeglo sie slizga :( czekaja wydatki

Czyli moje przypuszczenia były słuszne. Myślałem też o tym że pasek może się ślizgać. W takim razie jaka cena sprzęgła do Micry K10? Ewentualnie naprawy, co przypuszczam niebędzie mozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak droga tarcza sprzęgła??? :lol:

kurde

ja dawalem do dorobienia od innego i za 50 zł mi zrobili.

sama tarcza sprzegła niepowinna byc droga :wink:

no chyba ze docisk

i zalezy czy sam bedziesz wymienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, od pewnego czasu spotykam się z problem opsianym krótko w temacie. Przy troszkę ostrzejszym dodaniu gazu autko nieprzyśpiesza, wręcz zwalnie a silnik wyje. Przy dodawaniu gazu delikatnie rozpędza się, ale co za tym idzie bardzo powoli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

 

Edit:/ Dodam jeszcze że dzieje się tak i na LPG i na benzynie.

 

Sprzeglo sie slizga :( czekaja wydatki

Czyli moje przypuszczenia były słuszne. Myślałem też o tym że pasek może się ślizgać. W takim razie jaka cena sprzęgła do Micry K10? Ewentualnie naprawy, co przypuszczam niebędzie mozliwe.

 

Mozna sprobowac podcagnac na lince, ale jak juz puszcza to raczej malo prawdopodobne. Bo tym to mozna wysokosc "brania" zmienic ale tak podciagnac raczej sie nie uda.

 

Prawda jest taka, ze za czesci zaplacisz zapewne mniej niz za robocizne (o ile nie masz znajomosc u jakiegos mechaniora) i z tego wzgledu polecam zrobic komplet - tarcza+docisk+lozysko.

Zaoszczedzisz 100 zl na czesciach a jak cos padnie zaraz po wymianie to kolejna spora kwota powedruje do kieszeni mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja mialem wszystko w idealnym stanie tylko 2 sprezynki na tarczy byly na granicy wypadniecia a pozatym okladziny super i wymienialem sama tarcze, ale fakt ze niekiedy warto zrobic od razu zestaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałem kasy to wymieniłem tylko tarcze, ale mechanik mi nie powiedział w jakim stanie jest docisk (miał wrzery) i tarczę mi bardzo szybko starło. Więc lepiej kupić komplet i od razu uszczelniacz do kompletu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie ma sprawy... a Ci powiem jeszcze ze wczoraj skrzynie wymienialem ze znajomym mechanikiem u niego na kanale i mu 150 zaplacilem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odswieze bo smiecic nie chce :) dzis wymienilem sobie kabelki WN i zainteresowalem sie sprzeglem. TRoche wysoko mi bralo wiez zrobilem test na slizganie drogowy..

czyli po piz... na mieleniu gum szybko sprzeglo dwojka puszczenie sprzegla szybkie a tu takie zawycie z silnika moze bardziej pisk niskotonowy i cisza. Bylo czuc jak by male uslizgniecie momentem potem na 3 tez z wysokich obrotow i to samo <slychac przy otwartej szybie tylko to cos> wiec obnizylem sprzeglo teraz mi bierze troche ponad podloga biegi wchodza super ale wykonalem ten sam test i znowu to samo. MIeli gumsko masakrycznie ale juz na dwojce jak by sie sprzeglo uslizgiwalo na 2sekundy. Co z tym zrobic? podejrzewam ze sprzeglo ma 187tysi bo nie mam adnotacji w ksiazce serwisowej o jego wymianie ani zadnej faktury? przy jezdzie turystycznej problemu nie ma. Obroty nie rosna auto jako tako przyspiesza chociaz juz sie robi mułowate na lpgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty nie rosna auto jako tako przyspiesza chociaz juz sie robi mułowate na lpgu
Jeśli obroty nie rosną, to co najwyżej zbieraj kasę na nowe sprzęgło. To, że robi się mułowate to na pewno kwestia zupełnie czego innego (skoro obroty nie rosną...).

Zresztą moim skromnym zdaniem ten Twój test jest dziwny - lepiej jest go zrobić z postoju na jedynce - dajesz gaz do obrotów wyższych niż normalnie, puszczasz dość szybko sprzęgło i jeszcze dodajesz gazu - jeśli da się ruszyć z piskiem i nie czuć nadmiernego poślizgu sprzęgła (praca sprzęgła polega na tym, aby czasem się ślizgało), to wszystko jest OK - oczywiście testu nie robimy na śniegu ani lodzie, tylko na czarnym ;). Jeśli jednak silnik ma takie obroty że aż wyje, auto stoi i koła też to sprzęgło do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wlasnoie test taki byl. suchy asfalt ruszanie z jedynki i z kol poszedl dym i smrod tylko potem ta dwojka i pisk 2sekundy tak jak by sie sprzeglo uslizglo z dzwiekiem>? to mozliwe zeby wydalo dzwiek? kumplowi jak sie slizglo to rypalo siara

 

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 19:46 ]

a co moze mi przymulac innego auto>? na benzynie bardziej rwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na benzynie jeździ OK, to winna jest instalacja gazowa i pewnie trzeba ją wyregulować lub wymienić jakieś filtry - ale ja nie mam gazu więc i nie mam pojęcia co trzeba z nią zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulowalem sam :) filtr takze :) poprubuje puscic mu wiecej gazu ale to na analizatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po wymianie sprzegła , ja niemusialem robic takich testów . slizgało sie przy mocniejszym dodaniu gazu. mialo zrobione ruwno 130000 km. slizgac zaczelo sie od jakichs 120000 km. teraz mam tarcze i docisk VALEO i łożysko KOYO . Pedał po wymianie chodzi tak lekko ze mozna by je naciskać jednym palcem u ręki a co najważniejsze bieże prawie odrazu. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge dodac i auto rwie.. tylko ten moment samego puszczenia sprzegla ma jakis uslizg.. ale dzis testowalem i ustalo popiskiwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dzwięk u siebie i pojawiał sie gdy chciałem ruszyc dynamicznie bez zrywania przyczepnosci , dzwięk przypominał tarcie metalu o metal taki zgrzyt na pół sprzegle , podobno winę z to ponosi łożysko oporowe sprzęgła gdy jest już zużyte. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się komplet sprzęgła jak co to 220żł(Valeo -tarcza,Exedy docisk,NSK łożysko-All made in Japan)a jeśli masz kanał to wal śmiało,nawet ze zdjęciami Ci pokaże jak to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...