Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda we wnęce koła zapasowego.


rysk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przejdę do sedna ;) W bagażniku we wnęce na koło, po ostatnich opadach pojawiła się woda. Wstępnie wykluczyłem przeciek z " górnej " lampy stop. Wydaje się, że podcieka gdzieś z prawej strony, wykładzina w okolicy dolnego mocowania pasa bezpieczeństwa jest wilgotna.

Nie demontowałem jeszcze tylnych lamp zespolonych i stąd moje pytanie. Czy możliwy jest przeciek do bagażnika  z tylnej lampy zespolonej ( bumeranga), jest tam jakieś uszczelnienie ?

Stwierdziłem " ręcznie", że z prawej strony, ta mniejsza część lampy ma lekki luz, z lewej siedzi sztywno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już temat wody w bagażniku ale teraz jak trzeba to się nie znajdzie ;)......sprawdź mocowanie tych plastików między lampą tylną a zderzakiem. 

http://prntscr.com/nmv9h9

Mocowany jest na 2 śruby w plastikowych kołnierzach i tam jest mała uszczelka. Lubi się wyrobić lub podczas prac lakierniczych nie każdy ją zakłada. Wtedy leci woda. 

Wystarczy zdemontować lampę i widać te łączenia, trochę silikonu na sucho i po sprawie. Bo żeby zdemontować całość trzeba zderzak odkręcać z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ;-) , mi szukajka też nic nie znalazła. 

Sprawą zajmę się w poniedziałek a o efektach poinformuję, po kolejnych opadach. Akurat tą lampę i tak muszę odkręcić bo przy szukaniu przecieku "znalazłem" brak światła stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo uszczelka bagażnika. Na dole idealnie na środku jest jej łącznie. Jak ktoś myje auto na myjniach bezdotykowych, to można tamtędy wtłoczyć trochę wody do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeprowadziłem operację w/g wskazówek M@reS_a i jest sucho, wcześniej oprócz wnęki na zapas podciekało też z tyłu pod nogi pasażera, dywanik był mokry.

Na śrubach z plastikowymi kołnierzami nie było dodatkowych  uszczelnień.  Profilaktycznie posmarowałem też delikatnie przy górnych zaczepach tylnej lampy, na dachu. 

Jeszcze jakiś czas będę obserwował. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysk0

Woda we wnęce to temat .....rzeka:) i był już na forum poruszany.

Leje się od deszczu albo od karchera na myjni. Sprawdź: uszczelkę światła stop. Tamtędy mi się lało podczas deszczu. Psiknięcie silikonem pomogło

do tego zauważyłem że uszczelka wokół wlotu bagażnika na dole przy zamku się rozeszła - tu wodę podajemy z karchera na myjni:)

 

Jak miałem wodę tak mam nadal. Raz mniej, raz więcej. Odpuściłem. Nie mam już siły. Nota mam od nowości. Ma nastukane 107 tys. km i tę wadę uważam za jego główną dolegliwość i "awaryjność" i oby tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...