Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

świeci się kontrolka poduszki


asza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu wyjmowałem radio aby sprawdzić  możliwości podłączenia rejestratora jazdy. Wczoraj jak po paru dniach w czasie jazdy  zauważyłem (samochód cały czas stał), że świeci się kontrolka poduszki. Pytanie co mogłem zrobić że świeci się lampka, bo uważam że to moja rozbiórka to spowodowała? Czy za radiem są złączki które mają na to wpływ? Dodam jeszcze tylko że jak podłączyłem smartfona przez OBDII to nie pokazał mi żadnych błędów.

Edytowane przez asza
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odłączyłeś wtyczki w panelu klimy i przerwałeś tym sposobem połączenie kontrolki aktywacji poduszki, dlatego teraz wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej, lewa wtyczka w panelu klimy to zasilanie poduszki i jakakolwiek przerwa w zasilaniu jej powoduje, że komputer pokazuje błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, asza napisał:

to czy jest domowy sposób aby to zlikwidować, może np. odłączenie akumulatora?

Nie. Jedynie ASO lub lokalny magik, ogarnięty i posiadający odpowiedni sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelazna zasada - grzebiemy w instalacji elektrycznej (np. coś rozłączamy) pierwszą czynnością powinno być odłączenie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie problemu. Czeka mnie wizyta u mechanika. A przy okazji "CZECH" dzięki za podanie ważnej zasady. Za frycowe trzeba płacić ale teraz już nie tknę elektryki zanim nie odłączę akumulatora. Dam znać już po skasowaniu błędy ale to dopiero za jakiś czas, bo muszę trochę pogrzebać pod radiem aby uruchomić rejestrator. Czytałem watki na ten temat i zdecydowałem się jednak na bypass na bezpieczniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 09:12, Czech napisał:

Żelazna zasada - grzebiemy w instalacji elektrycznej (np. coś rozłączamy) pierwszą czynnością powinno być odłączenie aku.

Bez przesady. Nie wszystko wymaga odłączania akumulatora. Np. wymiana żarówki tego nie wymaga. Trzeba po prostu wiedzieć, co można, a czego nie można robić przy podłączonym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/13/2019 at 8:24 AM, cezzar1 said:

Nie. Jedynie ASO lub lokalny magik, ogarnięty i posiadający odpowiedni sprzęt.

Nie koniecznie. Ja w swoim J10 zrobiłem to odpowiednią kombinacją kluczyka w stacyjce i mrygającej kontrolki. Wygrzebałem te info z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 19:54, Lutenet napisał:

Nie koniecznie. Ja w swoim J10 zrobiłem to odpowiednią kombinacją kluczyka w stacyjce i mrygającej kontrolki. Wygrzebałem te info z sieci.

W J11 brak takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...