Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Niska prędkość maksymalna, duże zużycie paliwa


Isabell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo nietypowy problem ze swoją Micrą:
- Bardzo dużo pali (raz na autostradzie wychochlowało mi 13 litrów na 100km)
- Prędkość maksymalna to 120 km/h (z górki 140 pociagnie ale okrutnie długo się rozpędza)
Ma ktoś jakieś pojęcie o co może chodzić? Autko było już u trzech mechników i nikt nie ma zielonego pojęcia o co może chodzić.

Obecnie na komputerze nie zgłasza się żaden błąd. Dwa dni temu wymieniłam przepustnicę na nową - nie miałam jeszcze okazji sprawdzić, czy zmieniło się zużycie paliwa, ale prędkość maksymalna nadal jest bardzo niska i bardzo trudna do osiągnięcia.



Zostawiam też linka do mojego poprzedniego wpisu, gdzie jest więcej szczegółów na temat moich perypetii z tym autkiem :

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie doczytałem jaki masz motorek ale Micra powinna mieścić się w 7l benzyny na 100km. Sprawdziłbym  jak wygłądają korekty paliwowe stft i ltft, kolor świec, sondę lambde. To tak na początek. Oczywiście koła powinny obracać się swobodnie gdy auto jest na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2019 at 12:28 AM, marcintju said:

Nie doczytałem jaki masz motorek ale Micra powinna mieścić się w 7l benzyny na 100km. Sprawdziłbym  jak wygłądają korekty paliwowe stft i ltft, kolor świec, sondę lambde. To tak na początek. Oczywiście koła powinny obracać się swobodnie gdy auto jest na podnośniku.

Dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...