Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czerwona kontrolka silnika, wysoka temperatura


pgut2

Rekomendowane odpowiedzi

W moim x-trali (2016) zapaliła się czerwona kontrolka od silnika, temperatura doszła prawie do czerwonego pola, nie włączył się wiatrak. Stan płynów był ok oraz chłodnica szczelna. Auto w salonie diagnozowane. Czy ktoś miał podobny przypadek i jaka była przyczyna rosnącej temperatury?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pgut2 napisał:

W moim x-trali (2016) zapaliła się czerwona kontrolka od silnika, temperatura doszła prawie do czerwonego pola, nie włączył się wiatrak. Stan płynów był ok oraz chłodnica szczelna. Auto w salonie diagnozowane. Czy ktoś miał podobny przypadek i jaka była przyczyna rosnącej temperatury?

Pozdrawiam,

Ale faktycznie się tak zagrzał? Bo jak nie to czujnik temperatury bym podejrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam update mojej usterki dla innych szczęśliwych użytkowników X-trail. Dealer poinformował mnie o pęknięciu głowicy lub korpusu silnika wskutek czego następuje utrata płynu chłodniczego i spalanie go w układzie wydechowym. Płyn nie dostaje się do odpowiedniego systemu chłodzenia przez co wzrosła temp silnika. Stan płynu w zbiorniku, lekko powyżej MIN. Czerwona kontrolka silnika pojawiła się przy temp 130 stopni (odczyn komputera). Naprawa - silnik do wymiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na to gwarancję jeszcze ? Masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tak! Teraz jest problem z użyczeniem mi samochodu na czas naprawy, ponieważ NISSAN assistance daje auto tylko na 3 dni (za darmo) później na swój koszt. Dealer (Odyssey) w Warszawie próbuje wynegocjować auto dla Klienta (mnie) od NISSAN centrala na dłuższy okres bo nie chcą blokować swojej floty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pgut2 napisał:

Teraz jest problem z użyczeniem mi samochodu na czas naprawy, ponieważ NISSAN assistance daje auto tylko na 3 dni (za darmo) później na swój koszt. Dealer (Odyssey) w Warszawie próbuje wynegocjować auto dla Klienta (mnie) od NISSAN centrala na dłuższy okres bo nie chcą blokować swojej floty :)

Mam wrażenie, że flota dealerów nissana nie istnieje. Jedno wielkie dziadostwo. Miałem to samo przy naprawie blacharskiej z OC sprawcy. Salon nissana (PGD) nie daje samochodów zastępczych. 

Swoja drogą nie ma też kasjerki, a terminal kart działa czasami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

właśnie w piątek dostałem xtraila po 3 miesięcznym pobycie w serwisie, najpierw ubytki małe płynów, po 0,5 litra na 1000-2000 km.

Potem, po niby kilkukrotnym odpowietrzaniu, poszła uszczelka. Wymienili, po paru dniach z powrotem po 0,5 litra, no to sprawdzenie kadłuba silnika. bingo, to już drugi przypadek w 1,6 dci w Gdańsku.

U mnie zaczęło się od wymiany hałasującego silnika wentylatora (może zbieżność), bo wcześniej nic nie ubywało.

Trochę kicha, jeśli to wada fabryczna, bo sam silnik mi pasuje. Mało pali, osiągi nie są sportowe , ale daje radę. Szkoda, by było jakby to miało się powtórzyć :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie silnika byłem jeszcze 2 razy w serwisie ponieważ rozprężyła się poduszka silnika (przy wymianie silnika) oraz zepsuł się czujnik paliwa, który wskazywał że jest woda w paliwie i w konsekwencji zapaliła się żółta kontrolka silnika. Od 3 tygodni na razie wszystko działa, nowy silnik też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...