Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Obrotomierz, sprzęgło i jeszcze zimowe pytanie.


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3 pytanka:

1. Kiedyś już o tym pisałem, ale chyba Czesiek z Bomblem uznali temat za zbyt stary i go wyrąbali ;) Gdzie szukać przyczyny faktu, że wskazówka obrotomierza budzi się mniej więcej sekundę po włączeniu zapłonu? Dziś wstała dopiero po 3-4 sekundach! Przecież tu nie ma linki. Styki na kostce nie łączą?

2. Nigdy bym nie zwrócił na to uwagi, ale ostatnio Ryath zasiadł za kółkiem mojej Primery i stwierdził, że bardzo późno łapie mi sprzęgło. Jak się nad tym zastanowić to faktycznie mogłoby łapać ciut wcześniej. Łapie normalnie, nie ślizga się, tylko trzeba dość mocno odpuścić pedał, żeby złapało. Wystarczy regulacja na lince, czy może to być coś innego?

3. Najsmutniejsze pytanie. Wszystko wskazuje na to, że przestaje być mnie stać na jeżdżenie moim kochanym autkiem, ale bardzo nie chcę się go pozbywać. Najchętniej wstawiłbym go do jakiegoś garażu i niech czeka na lepsze czasy, ale niestety nie dysponuję takowym. A nie chcę, żeby całą zimę stała pod czapą śnieżną na parkingu i to z wielu względów. Może kupić jakiś pokrowiec na auto i postawić je na jakimś strzeżonym? Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z autkiem, które parę miesięcy stało na parkingu pod szmatą? Może da się go jakoś zabezpieczyć?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie wiem skad idzie sygnal, wiec nie pomoge.

Ad2. Poluzuj troszke linke sprzegla i jak bedziesz luzowal to ono coraz wczesniej bedzie brało.

Ad3. Moim zdaniem samochod pod pokrowcem sie psuje, tzn. zbiera sie tam wilgoc i nie za dobrze to wplywa na nadwozie. Ja bym radzil jak nie do garazu, to co 2-3 dni odpalic go i zrobic koleczko okolo osiedla, a jak spadnie sniego to go odsniezac zeby nie bylo mu za ciezko. Wiem ze to glupio wyglada jak sie odsnieza samochod a pozniej idzie na autobus, ale jak chcesz o niego zadbac to ja bym tak robil.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie wiem skad idzie sygnal, wiec nie pomoge.

Mam tylko nadzieję, że to jakaś głupia reakcja na zimno i że żaden czujnik się tam nie przywiesza...

Ad2. Poluzuj troszke linke sprzegla i jak bedziesz luzowal to ono coraz wczesniej bedzie brało.

Czyli jednak stawiasz na linkę. I dobrze ;)

Ad3. Moim zdaniem samochod pod pokrowcem sie psuje, tzn. zbiera sie tam wilgoc i nie za dobrze to wplywa na nadwozie. Ja bym radzil jak nie do garazu, to co 2-3 dni odpalic go i zrobic koleczko okolo osiedla, a jak spadnie sniego to go odsniezac zeby nie bylo mu za ciezko. Wiem ze to glupio wyglada jak sie odsnieza samochod a pozniej idzie na autobus, ale jak chcesz o niego zadbac to ja bym tak robil.

Głupio, nie głupio, robię tak już od jakiegoś czasu. Dodatkowo przestawiam go czasem z jednego miejsca na inne, żeby jacyś postronni obserwatorzy nie myśleli, że jest bezpański :( Dziś wsiadłem w niego po parodniowej przerwie i widzę że mrozy mu nie służą... Ech, szkoda że nie mam garażu...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli poluzowanie linki odnoscie pkt. 2 nic nie da tzn. ze juz tak musisz jezdzic dotad az sprzeglo nie zacznie lapac przy samej gorze, a wtedy jak tak bedzie, to sprzeglo do wymiany.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ten problem obrotommierza tez dotyczy P11 bo u mnie w W10 tez mam podobne objawy tylko u mnie jest juz tak teraz ze wogole przestaje dzialac obrotobierz :( ktos kiedy pisal ze robia sie zimnie luty w tych obrotomierzach i wystarczy przelutowac sciezki i jest ok ale ile wtym prawdy to nie mam pojecia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze ten problem obrotommierza tez dotyczy P11 bo u mnie w W10 tez mam podobne objawy tylko u mnie jest juz tak teraz ze wogole przestaje dzialac obrotobierz :( ktos kiedy pisal ze robia sie zimnie luty w tych obrotomierzach i wystarczy przelutowac sciezki i jest ok ale ile wtym prawdy to nie mam pojecia.

pozdrawiam

Tyle, że z tego co wiem to w P10 to jest linka... Ale mogę się mylić...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 3. Smutne to, ja mam podobnie :( .

Garaż wybudowany lata temu był raczej pod kątem fiata 126p, Primera już się nie zmieści.

Używam co pwawda auto na co dzień, ale też się zastanawiałem nad jakimś pokrowcem na zime.

Póki co nic sensownego w rozsądnych pieniądzach nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obrotomierza

 

U siebie zauważam opóźnienia w działaniu (tylko zaraz po odpaleniu) TYLKO przy zerowej i minusowej temperaturze na zewnątrz. Jak jest na "+" zjawisko nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3

Sa takie pokrowce na stelazu u mnie na parkingu strzezonym stoja takie 4 chyba, taki niby garaz tylko jest z materialu. Cos ala namiot, moze cos takiego? Z tego co zauwazylem to jest wielkosci miejsca parkingowego wiec wlasciciel parkingu nie powinien miec oporow? Sam sie nad takim czyms zastanawiam, zawsze to jakas ochrona przed deszczem, sloncem i sniegiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...