Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy takie opony będa pasować?


Gość saki

Rekomendowane odpowiedzi

kolega ma do sprzedania, pewne używane opony zimowe, jeżdżone pół roku. sprzedaje bo mu samochód ukradli i kupił inny. Problem w tym, ze są to opony 175/70/14. Szerokość pasuje, wielkość felgi też, ale profil ni cholery. A może jednak można takie założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma do sprzedania, pewne używane opony zimowe, jeżdżone pół roku. sprzedaje bo mu samochód ukradli i kupił inny. Problem w tym, ze są to opony 175/70/14. Szerokość pasuje, wielkość felgi też, ale profil ni cholery. A może jednak można takie założyć?

Założyć można, oczywiście, tylko licznik będzie Ci oszukiwał.

 

Proponuję policzyć błąd tutaj: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma do sprzedania, pewne używane opony zimowe, jeżdżone pół roku. sprzedaje bo mu samochód ukradli i kupił inny. Problem w tym, ze są to opony 175/70/14. Szerokość pasuje, wielkość felgi też, ale profil ni cholery. A może jednak można takie założyć?

Założyć można, oczywiście, tylko licznik będzie Ci oszukiwał.

 

Proponuję policzyć błąd tutaj: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

A nie da się np. jakoś przestawić czegoś w samochodzie, by przeliczał prawidłowo?

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się np. jakoś przestawić czegoś w samochodzie, by przeliczał prawidłowo?

He, he ;) Taniej Cię wyjdzie kupić zimówki w "normalnym" rozmiarze ;)

 

Rozbawiłeś mnie takim tokiem rozumowania ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się np. jakoś przestawić czegoś w samochodzie, by przeliczał prawidłowo?

He, he ;) Taniej Cię wyjdzie kupić zimówki w "normalnym" rozmiarze ;)

 

Rozbawiłeś mnie takim tokiem rozumowania ;)

 

pzd

wyliczyłem sobie na tym linku, który wyżej podano różnice. Wyszło 3 procent. Więc taka różnica to mi serdecznie lata. Kupuje je więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczyłem sobie na tym linku, który wyżej podano różnice. Wyszło 3 procent. Więc taka różnica to mi serdecznie lata. Kupuje je więc.

 

 

nie wiem czy Ciebie to interesuje

ale przy ew. szkodzie ubezpieczalnia moze ci nie wypłacić kasy

jak masz opony w rozmiarze nie przewidzianym przez producenta samochodu..

daje do myslenia ? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...