Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rogue / 2.5 / AWD / 2016 / Automat /Kanada


drds
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów z tego Forum i proszę o poradę.

Mój szwagier zakupił na aukcji w Kanadzie autko jak w opisie tematu. Trochę trafiony ale nie bardzo.

czy ktoś z Was mółby podzielić się wiedzą na temat czy trzeba coś przerabiać przy dostosowywaniu do Polskich warunków, czy  na coś zwrócić uwagę przy  eksploatacji a wcześsniej przy naprawie?

Pozdrawiam  Damian QQ II 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten samochód dość dobrze jeździłem Rougami, to taki amerykański X-trial, większy Qashgai 

z Kanady to już licznik w kilometrach oraz lampy mają kierunkowskazy pomarańczowe ........ mniej przeróbek, nie pamiętam tylko jak z a/symetrycznościa lamp.

naprawa jak naprawa, prosty samochód, nie ma niespodzianek, zawieszenie klasyczne, prostszy nawet chyba niż europejski QQ czy Xtrial, bo nie ma dieselów, turbo, czy wtrysków DD(FSI) 

Silnik 2.5 dość dobry, sprawdzony, bez turbo czy wtrysku bezpośredniego, kiedyś bywały jakieś problemy, ale wersja 2016 już dość poprawiona, niezawodna  

skrzynia CVT, trzeba na początek posprawdzać czy nie ma wycieków (pocenie się jest oki), generalnie to najsłabszy punkt tego samochodu, trzeba dbać, 2016 to już nawet nie ma chyba bagnetu do sprawdzania oleju w skrzyni, a trzeba sprawdzać (mogą pomóc w wytłumaczeniu) 

olej 5w30 full syntetyk, warto często zmieniać olej, lepiej lać tańszy olej i zmieniać co max. 10 tysięcy niż najlepszy hiper super  i zmieniać co 15tyś czy dłużej...Kanadyjczycy i amerykanie zmieniają oleju już w zakresie 3500-5000mil...

Edytowane przez Kazik_R52
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w tym silniku to 0W20.

Kierunkowskazów nie trzeba wymieniać, to własciwie jest x-trail tylko prosty w budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sprawdziłem w instrukcji bo mój serwis leje na 100% 5W30 i okazuje się że zgodnie z instrukcją 0W20 i 5W30 

• As an alternative to this recommended oil, SAE 5W-30 conventional petroleum oils may be used and meet all specifications and requirements necessary to maintain the NISSAN New Vehicle Limited Warranty

0W20 jest bardzo cienkim olej, wprowadzonym do uzyskania dobrego zużycia paliwa,  lepszy w zimę

5W30 lepiej chroni silnik w wyższych temperaturach

Wybór do właściciela, jeden i drugi dobry ... rekomendowany przez Nissana   ..... te silniki lubią częste zmiany to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wiadomości, a jak jest z radiem? Trzeba coś zmieniać? Nie mam pojęcia ja jakich długościach fal tam pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było tylnego przeciwmgielnego - musiałem dokupić na aliexpress

wymiana oleju co pół roku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio Kanada chyba pracuje jak w USA , czyli nieparzyste , co 0,2 , czyli 103,1..103,3, nie ma 103,2... Trzeba przestrajać lub konwerter do anteny .... Jak wersja biedniejsza to można zapodać stacje multimedialną i mieć wszystko od filmów , navi , internetu ...po cuda ... Jeździłem wersją  biedniejsza przed liftem ale z AWD oraz fullem po lifcie z navi, skórami, BOSE, ale było tylko FWD. Kiedyś chyba nawet na forum recenzowałem tą wersję full, pamiętam  nie mogłem znaleźć chyba suba do Bose i był ukryty w kole zapasowym ...

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jakie parametry ma ten silnik? Ile pali? Jakie ma przyspieszenie? Itp ... Czy możecie się wypowiedzieć o tym i o obsłudze silnika?

Zaskoczyła mnie ta informacja o wymianie oleju co pół roku- z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim silniku piszesz , mi na 2.5 170KM, spalanie średnie wychodziło ok. 25mil z galona, samochód wystarczająco dynamiczny. Jesli o 2.5 jak zależy Ci na bezproblemowej długiej jeździe to zmieniać olej max. Co 10tys km lub raz na rok zależy co wcześniej. To nie są silniki na zmiany po 25tys. km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o elastyczność, przyspieszenie, moment i o częstotliwość zmiany oleju itp. Silnik benzyna 2.5 - 170KM wolnossący.

W Polsce przeliczniki podajemy trochę inaczej - nie ile przejedziemy na litrze, ale ile litrów na 100 km. No ale galon troooche większy od litra :) i można w ten sposób.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To jeszcze raz , Osiągi są wystarczające, jeździłem przedliftem i poliftem , AWD i FWD, trudno też wymagać od niedużego autka z małym silnikiem NA cudów. Spalanie około 9litrow mieszane. Olej zmieniac najlepiej co około 10tys km. Nie trzeba jakoś super olejów,  chodzi tu o częstotliwość. W skrzyni czy też trzeba zmieniać,  nie ważne co pisze producent 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni biegów tylko oryginalny olej NISSAN-a . Musisz miec kogoś kto zna się na wymianie oleju w skrzyni CVT bo to nie jest prosta sprawa...

tu masz taki serwis manual co należy robić przy Rogue:

https://owners.nissanusa.com/content/techpub/common/2016/2016-nissan-service-maintenance-guide.pdf

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Podepnę się pod temat z pytaniem jak z częściami blacharskimi do tego auta? Czy pasują części od x trail? Potrzebny mi zderzak przód i maska? Czy ewentualnie moge zastosować części z polifta? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogue xtrail przed liftem powinno być to samo, nie zamontujesz zderzaka od polifta do przedlifta ze wzgledu na swiatla ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem Roguje 2.5 z 2017 Kanada - SL AWD.

Może ktoś opisać, jakie filtry do wymiany i czy różnią się od EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 0W20

Kabinowy pewnie jest tak sam

olej silnikowy filter  to np. taki może być  mobil1   M1-108A

Filtr powietrza nie wiem trzeba by sprawdzić pod maską xtraila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrza pasuje jak w EU. A olej proponują 5W 30 i 5W 40.

0W 20 na zimę by się nadawał ale na lato za niskie temperatury wytrzymuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W20 latam cały rok, a u mnie +40 C potrafi trzymać kilka dobrych tygodni. Zobacz sobie nalepkę na masce, jaki olej jest do tego samochodu...

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Zastanawiam się nad zakupem nissana Rogue z 2017 roku ale obawiam się tej bezstopniowej skrzyni Czy możecie coś na ten temat powiedzieć jak się sprawuje A jeśli się popsuje to ile kosztuje wymiana na nową 

Edytowane przez OMIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem swoim może i niewiele bo dopiero jakieś niecałe 2k km ale jakiejś drastycznej różnicy pomiędzy CVT a klasycznym automatem nie odnotowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OMIA napisał:

kiedy się popsuje to koszt ponoć bardzo duzy

kiedy ? zaznacz to mniej więcej. 

 

W dniu 9.10.2022 o 20:14, LukasJuve napisał:

Przejechałem swoim może i niewiele bo dopiero jakieś niecałe 2k km ale jakiejś drastycznej różnicy pomiędzy CVT a klasycznym automatem nie odnotowałem.

Jest różnica uwierz.

 

W dniu 9.10.2022 o 13:33, OMIA napisał:

ale obawiam się tej bezstopniowej skrzyni

nie wiem ile ma Twoje auto przebiegu, jest specyficzna to prawda ale nie obawiaj się niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zastanawiam się nad zakupem Rogua z 2019, 2,5 AWD 
Owszem ma on badania techniczne ale:

- licznik z milach - czy tu potrzeba tylko wymienić tarcze ? jaki mniej wiecej przewidywalny koszt ? 

- przeliczanie w milach/gal - tu jak podejrzewam do komputera podkładowego musimy wgrać europejskie oprogramowanie ? mamy wiedzę i koszt jak to zrealizować ?
- radio USA - jakie mamy opcje przerobienia radia na europejskie częstotliwości i jaki koszt?

- przeciwmgielne - tu nie mam pewności czy zostało zamontowane bo sprzedawca nie bardzo się orientuje a badanie zrobione - jaki koszt? światło + robocizna i jak ono jest inicjowane

 

Edytowane przez Marcin_Igor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...