Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12-zamek centralny nie zamyka


alpiner

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Primera P12 2.0 benzyna 2004 6biegowa skrzynia, hatchback, benzyna + LPG 

Mam problem z zamkiem centralnym:

+kilka razy po zamknięciu i otwarciu(normalnie zamyka i otwiera wszystkie drzwi) przycisk na tunelu w ogóle nie reaguje(nie chce zamknąć i otworzyć drzwi) oraz pilot wtedy nie reaguje(nie chce otworzyć i zamknąć drzwi), a pod stacyjka słychać "pstrykanie" przy próbie naciśnięcia przycisku na tunelu środkowym. Po kilku minutach znowu można normalnie zamknąć Primere i temat się powtarza jak wyżej, 

Lub drugi objaw, który był na początku 

+wszystkie drzwi otwierają się normalnie z pilota i przycisku na tunelu środkowym ale nie można ich zamknąć bo po naciśnięciu pilota/przycisku na tunelu środkowym słychać pstrykanie pod stacyjka. 

Akumulator wymieniony, bateria w pilocie nowa.  Sprawdziłem wszystkie tematy na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. 

Proszę o pomoc - co wymienić i co sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tam gdzie pstryka , jest gdzieś utleniony styk , zacznij od wyczyszczenia wszystkich styków na klemie plusowej akumulatora , miałem podobny przypadek w innym samochodzie ( immo i centralny sa zasilane bezpośrednio z akumulatora )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie udało mi się naprawić tego samodzielnie - musiałem oddać samochód do elektromechanika. 

Elektromechanik - szukał prawie 3dni co jest nie tak. Na zimnym silniku wszystko było ok. Problem udało się zdiagnozować dopiero po zagrzaniu silnika bo dopiero wtedy problemy wracaly(ale nie zawsze). Okazało się, że padł jakiś moduł od centralnego i trzeba było go wymienić.. Jutro odbieram auto zatem dowiem się dokładnie co i jak.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...