Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ wydechowy, "plecionki"


beerzet783

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam do wymiany w swoim Murano Z50 oba złącza elastyczne czyli tzw plecionki. Chciałbym zakupić te złącza i oddać auto do spawacza. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie wymiary mają oryginalne plecionki, a w internecie są różne o różnych wymiarach i niby wszystkie pasują do Murano. Dodam, że mój Nissan jest z 2006r. wersja europejska 3.5 4x4 234 KM. Zastanawiam się także czy sprawdziłby się tu montaż złącz na obejmy bez spawania, ale nie wiem czy byłoby to w ogóle możliwe. Czy ktoś z Was wymieniał już owe plecionki ? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja wymieniałem plecionki. Po prostu oddałem do warsztatu zajmującego się wydechami, sami dobrali i wspawali.

Wydaje mi się, że nie ma sensu samemu się bawić,kopować itd. Oni mają dostęp do części i muszą dobrze dobraćśrednice.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie oddać do zakładu niech dopasują , sam kupisz ani na tym nie zaoszczędzisz zbytnio, a nie wiadomo jak z dopasowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem zrobić, ale albo nikt nie chce się podjąć albo nie mają takich, które by pasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukasz , zakład od tłumików cały układ Ci zrobi bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 60mm, średnica rury (zewn) 47mm, średnica siatki 80mm.

Pozdrawiam. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja muszę pomału ogarnąć te temat, bo zauważyłem że plecionka średnio wygląda, tylko że muszę sam pospawać, bo nikt nie chce się w to bawić tylko wymiana całego elementu z rurami a najlepiej całego układu wydechowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Temat załatwiony. Odkręciłem część tłumika i zawiozłem do spawacza, pół godziny i po robocie. Okazało się, że gdybym zostawił auto bez odkręcania, koszt byłby 3 razy większy, a tak naprawdę zajęło mi to 15 minut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko 3 razy większy, znam przypadek, co taki dobry spawacz w sensie jakości spawu, zapomniał o pewnych podstawach i zj***ł ECU dokładnie w Murano ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...