Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moze torche o dlubaniu silnika...


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

DZielmy sie w tym poście swoimi pomyslalmi na temat tuningu silnika.

Ja podam dwie rady ktore znaczaco podniosly kopa mojej nysy z silnikiem SR20De

Walki.jpg

FAjna sprawa Walek ssacy w wersji GT ktory jest ogolno dostepny - seryjnie montowany w silnikach SR20DE - czyli 100nx gti, almera gti i sunny gti... cena ok 350zł za walek w idealnym stanie do tego ok godzina zabawy z montarzem i kop odczowalnei lepszy.

D1.jpg

D2.jpg

D3.jpg

D4.jpg

A to "zimny dolot" w stanach takie cos w wykonaniu JMT (Jim Wolf Technology) dodaje 8 koni przy 4000 obr.min weid sie oplaca...

WArto popatrzec i zrobic coś podobnego w Swojej Nysie/

 

Weic powodzenia i czekam na wasze pomsyly co do modyfikacji silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze fotek ale to moze tylko ja...

 

JMT nigdy nie bylo udowodnione ze dodaje 8km... tylko reklamuja sie firmy tak...

Juz prubowalem kilka roznych dolotow powietrza i zaden mi nie pasowal...

przy 4,000rpm masz minimalnie wiecej sily ale ponizej 4,000 tracisz, takze wychodzi na to samo albo w wiekszosci przypadkow jeszcze mniej sily jak na orginalnym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://republika.pl/coobcio_p10/s.html

Oto przyklad takiego dolotu...

U Siebie poczulem po nim roznice ale nie wiem ile dal sam z siebie bo na hamowni bylem lacznie z wymienionym kolektorem wydechowym i reszta wydechuco w sumie podnioslo mi moc o 13 koni i 9Nm...

 

Jeszcze musze cos usprawnić zeby mieć na Bemowie czas ok 15,5...

 

NA przyszly sezon zmienie waleczki i do lodzi na strojenei pojade z opcja przesuniecia odciecia i musze miec przynajmniej te 180 koników - zobaczymy co pokaze hamownia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z Toba...

Chociaz jest to nei odczowalne w normalnej ekspoloatacji.

Ale za to jak chce sie z kim pokilować albo szybciej ruszyć spod swiateł to kozystam z przedzialu obrotowego 4200 - 6600 i przy nich czuc ta nadwyzke mocy plynaca z dolotu.

Nawaet wieloktornie sprawdzalem to na G-Techu jadąc na 3 Biegu od 95 km/h do 145 km/h czas srednio poprawil sie od 1,7 do nawet 3 sek ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najlepiej sprawdzic na torze bo g-tech jest dobry ale do stopnia... nie mozna patrzec tylko na to..... jak dostaniesz wydruk z 1/4 mili na torze to wtedy naprawde widac co i jak... (chociaz tez zalezy jak ci pojdzie) **raz jest lepiej raz jest gorzej**

 

ja na g-tech osiagalem 0-100km/h w ciaga 6.2 sek a byly czasy ze wyswietlal mi 7.8 sek . . . czasami te maszyny glupieja . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ok. 9,5 do 10,7 sek w przyspeiszeniach na 3 BIegu od predkosci silnikowej 4200 do odciecia W seri.

A poprawiło się do 8 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
miałem ok. 9,5 do 10,7 sek w przyspeiszeniach na 3 BIegu od predkosci silnikowej 4200 do odciecia W seri.

A poprawiło się do 8 sekund :)

tak jak kolega napisal G-tech pokazuje roznie ciekawe wyniki...mi kiedys pokazal, ze na 1/4 mili mam 16.7s a na modlinie bez czasu reakci bylo 17.4s(czyli taki pomiar jak mierzy Gtech) jak sam wiesz roznica gigantyczna...jasne roznica warunkow etc ale bez przesady :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na piątkowych pomiatach po zmianie walków wyszlo 6,94 do setki (do 96km/h) ale dokonalem tylko jednego pomiaru po policja na S... wpadla.

ZEby miec jako takie wyniki trzeba dokonac co najmniej 3 pomiary i do sredniej z nich doliczyc ok 0,3 sek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
http://republika.pl/coobcio_p10/s.html

Oto przyklad takiego dolotu...

U Siebie poczulem po nim roznice ale nie wiem ile dal sam z siebie bo na hamowni bylem lacznie z wymienionym kolektorem wydechowym i reszta wydechuco w sumie podnioslo mi moc o 13 koni i 9Nm...

 

Gość miał taki motorek do popchnięcia za 1300 pln :shock: jak się potem okazało - jeden ból- nie było papieru. A mogłem mieć taki silniczek ](*,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delej nie zmiaenia to faktu ze to ma 150koni i odciecie na 7100, tylko ma lepszy moment obrotowy z dolu ale gorsza góre, ja wole twoj silnik z czerwona pokrywą...

 

DO tego ten z czarna ma rolki w dzwigienkach zaworowych ktore sporo warza i nie chce sie przez to ladnei krecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zmienne fazy rozrządu (bo to chiba ma)???- tak marnie ??? Druga sprawa- dla mnie ważniejszy jest moment- u mnie w mieście uliczki są krótkie więc ważniejsze jest przyspieszenie. Mało jest takich miejsc gdzie można się bujnąć do 160/h. Nawet zastanawiałem się kiedyś nad zmianą skrzyni na tą od 1,6 (wydaje mi się, że dostosowana do słabszego silnika powinna mieć większe przełożenia więc- na koła mniejsze V a więcej momentu) ale boję się znów czy wytrzyma tak mocny napęd. No i te pierwsze 3 biegi zmieniane w łącznym czasie ok. 3sek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienne FAzy to ma kręcocy sie do ponad 8000obr.min silnik SR20VE, w zalerznosci od rocznika posaida on albo 190 albo 205koni mechanicznych - oczywiście bez trubiny.

 

CO do skrzynie to ie pasuje ona do mocowania naszego silnika, trzeba by przeorobic jej mocowanie do silnika (najlepiej uciac od starej i przyspawc do tej od 1,6) ale nie wiadomo czy walek bedzie pasować do tarczy sprzeglowej i jak poloski.

 

NAjprosciej walnać o wiele krotsdza skryznei beigów z Sunny GTi któa pasuje plug and play :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...