Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja gazowa do Almera 1.8 16V


Niziol00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się zamontowania instalacji gazowej w swoim nissanie. Silnik 1.8 16 podobno całkiem niezła jednostka pod lpg. Mam pytanie czy możecie mi polecić jakąś instalacje ? Może ktoś ma zamontowaną w swojej almerze i chce się podzielić opinią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz się co chcą Ci zamontować w warsztatach, które bierzesz pod uwagę i wtedy mozńa rozważać, doświadczenie mówi, ze opowiadanie o instalacjach ma się nijak do tego co jest zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na lpg-forum i znajdź polecany warsztat najbliżej siebie. W galerii niektórzy wrzucają zdjęcia ze swoich montaży, można zobaczyć i porównać robotę. Nie sugeruj się tym że szwagier/teść zamontował i jest zadowolony. Czasami lepiej jest podjechać 100-200km na montaż niż zlecić robotę partaczowi.

Przede wszystkim instalacja polska czy to będzie lpgtech, stag, alex... nie ma znaczenia, ważne żeby było zamontowane zgodnie ze sztuką. Jak gazownik nie ma zamiaru demontować kolektora ssącego do wykonania nawiertów to podziękuj mu na wstępie.

Prawdziwy fachowiec dobierze odpowiednio komponenty pod twój motor i wystorii instalacje na drodze np. wykorzystując sondę AFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzę na forum jak radzicie. Chyba że ktoś stąd montował lpg w Rzeszowie lub okolicach i może kogoś polecić. Szukałem opinii o różnych zakładach ale nie wiem czy można je aby na pewno brać na serio. Zadzwonię jak radzicie do kilku warsztatów i postaram się czegoś dowiedzieć i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieraz wato się przejechać kawałek aby mieć spokój w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem na lpg forum. Padają propozycję staga ale mam wrażenie, że po prostu osoby które montują robią sobie reklamę i zapraszają do siebie, pojawiają się również sugestie brc. Wnioskuję, żeby celować w coś z tych dwóch instalacji. Sprawdziłem ceny i są podobne, a i gazowników mam wokół siebie od obu instalacji. To będzie chyba ciężka decyzja :D co myślicie ? podobno u mnie czakram to bardzo dobry warsztat tak piszą na lpg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Niziol00 napisał:

Byłem na lpg forum. Padają propozycję staga ale mam wrażenie, że po prostu osoby które montują robią sobie reklamę i zapraszają do siebie,

:D dość szybko się zorientowałeś :D 

BRC osobiście bym odradzał, zamknięty sterownik co wiąże sie z brakiem dostępu do programu poza siecią Czakram-u, podzespoły ciężko ładnie upakować ale to dobra instalacja aby nie było :) 

STAG to tylko sterownik ważna jest też reszta włącznie z montażem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Regulacji Czegokolwiek odradzam, nie dlatego że nie będzie chodzić, bo będzie, tylko że włoskie instalacje są drogie w serwisowaniu. Przyjdzie ci kiedyś wymienić wtryski bo się zużyją, zapłacisz za jeden tyle co np. za komplet razem z reduktorem polskiego producenta, który jakościowo nie jest gorszy a niekiedy lepszy. Jak ci się coś spitoli to za samą diagnozę w czakramie zapłacisz 300zł i do tego będzie trzeba czekać długo na termin bo konkurencja mała (BRC każe sobie płacić za soft niemałe pieniądze, niewiele gazowników decyduje się na współpracę z tą firmą :) )

Staga ogarnia większość gazowników, tanie podzespoły, mnogość konfiguracji także wybrałbym staga.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcintju napisał:

Przyjdzie ci kiedyś wymienić wtryski bo się zużyją, zapłacisz za jeden tyle co np. za komplet razem z reduktorem polskiego producenta, który jakościowo nie jest gorszy a niekiedy lepszy.

Trochę pokręciłeś, wtrysk brc kosztuje ~230zł a najtańsze ACW01 150zł, który nowy reduktor kupisz za 80zł? Nie mówię już acw02/03 czy barracudzie które to jakościowo dopiero odpowiadają wtryskom brc Co nie zmienia faktu, że dobrą polską instalacje na dobrych wtryskach można założyć w podobnych pieniądzach co brc a użytkowanie i serwisowanie będzie nieporównywalnie tańsze niż brc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pokręciłem, jeden wtrysk BRC kosztuje jak napisałeś około 230zł a najtańsze ACW01 komplet czyli cztery 150zł.  Proste porównanie 920zł a 150zł, zostaje 770zł, nie kupi za to reduktora? :)

Przykład:

BRC

https://www.phjacus.pl/BRC-c162.html

AC

https://www.phjacus.pl/AC-W01-02-03-c163.html

 

Średnio trzeba przyjąć że jeden wtrysk BRC kosztuje tyle co cztery polskie.

Edytowane przez marcintju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś porównujesz to chociaż jakościowo to dobierz bo to co podałeś to dwa przeciwne  bieguny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcintju napisał:

Nic nie pokręciłem, jeden wtrysk BRC kosztuje jak napisałeś około 230zł a najtańsze ACW01 komplet czyli cztery 150zł.  Proste porównanie 920zł a 150zł, zostaje 770zł, nie kupi za to reduktora? :)

 

10 godzin temu, marcintju napisał:

. Przyjdzie ci kiedyś wymienić wtryski bo się zużyją, zapłacisz za jeden tyle co np. za komplet razem z reduktorem polskiego producenta,

Motasz się chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem, najdroższe AC z tej stronki 237zł

https://www.phjacus.pl/Y164-Listwa-wtryskowa-ACW031-4-BFC-4-cyl-z-trojnikami-p3792.html

ACW01 podał Ulisses i do tego się odniosłem.

Nie chcę tu konkretnie przeliczać, ani porównywać jakościowo, ale jak czytam czy słyszę od kogoś że zapłacił za samą wymianę wtrysków w BRC czy LR 1000-1300zł złotych to sory.

Wszystko w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.06.2019 o 20:46, DINO napisał:

:D dość szybko się zorientowałeś :D 

Ciężko się nie zorientować skoro polecają się bezpośrednio po nickach ale mniejsza z tym :)

Panowie robicie wyliczenia jakby te instalacje miały od razu się rozsypać i ciągnąć za kieszeń :D chyba aż takiej tragedii nie ma co ? Pytanie jak z żywotnością tego co podajecie ? Bo jeżeli np wtryski BRC są 3 czy 4 krotnie droższe ale są wstanie np zrobić 300 tys km, a te tańsze wytrzymają 100 tys km to prawdę powiedziawszy wychodzi podobnie tylko więcej zachodu w przypadku tych słabszych.

Byłem w dwóch autoryzowanych serwisach. AutoMark może zamontować STAG-4 QBOX PLUS, a w Czakram mogą mi założyć BRC Sequent 32. Podobno obie instalacje bardzo dobre, cenowo praktycznie to samo. Jak z żywotnością tego nie wiedzą ale podobno jakaś instalacja BRC ma rekord pokonanych 700 tys km bez awarii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki Panowie za tak liczne odpowiedzi. Myślę, że dla zamknięcia tematu napiszę co się wydarzyło. Auto jest już zagazowane i ma założoną instalację BRC Sequent 32. Czemu ? Po prostu zdecydowałem się na Czakram wydaje mi się że są solidną firmą. Instalacja będzie przez okres gwarancyjny na pewno serwisowana u nich i raczej tak już zostanie do końca. Póki co jestem zadowolony, a w szczególności z tego, że ceny lpg poszły w dół :D  Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania to śmiało na pw pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pisać w takich wątkach bo autor i tak zrobi swoje. W większości przypadków tak jest i nie tylko na tym forum. Założył z góry że ma być BRC bo mu akurat to pasuje, zakładając wątek chciał tylko utwierdzic się w swoim przekonaniu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą ponieważ nie miałem z góry założonego planu jaką instalację zamontuję. Forum jest po to żeby rozeznać się w temacie i nieco naświetlić sprawę i za to dziękuję. Akurat widać że Ty nie przepadasz za marką brc i trzeba to uszanować. Tylko czy pisze to osoba która miała taką instalację lub sama montuje lpg czy tylko wie tyle co wyczytała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci w tym wątku nie polecił brc a Ty i tak założyłeś, argumenty padły. Faktycznie zrobiłeś rozeznanie w temacie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2019 o 20:10, marcintju napisał:

Nikt Ci w tym wątku nie polecił brc a Ty i tak założyłeś, argumenty padły. Faktycznie zrobiłeś rozeznanie w temacie :).

Kilka postów powyżej zostałem odesłany również na inne forum na którym prześledziłem kilka wątków i na które w sumie sam mnie odesłałeś :) nie opierałem się tylko na tym co tu zostało napisane chociażby z tego względu, że nie padły mocne argumenty oprócz tych które podałeś że wtryski są droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...