Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Podgrzewane lusterka


Gość appaloosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 

Mam pytanko dot Almery N15 - montował ktoś do niej podgrzewane lusterka i jeśli tak to czy fabryczne maty czy jakieś allegrowe ?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72552354

 

Co myślicie o tych wkładach ? warte ? Jakie wymiary do almerki pasują ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na mrozie to się nie ma co szarpać z lusterkiem :) ja postanowiłem że tą zimę jeszcze przecierpię ale w lato będą już podgrzewane lustra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

A mi dziś przyszły maty z allegro, a będę mial dostęp do garażu w święta bo jadę do rodziców więc bym sobie zrobił na spokojnie :-) tylko musze wiedzieć jak :-) Jak tam się ściąga lusterka ? Jaki i ile przewodu mi potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakladalem nowe glosniki do sojej N15 i zaulwazylem ze po sciagnieciu calego boczka przednich drzwi przy lusterku (mam sterowane elektrycznie) sa dwie kostki do jednej bylo podpiete wlasnie sterowanie tym lusterkiem a druga kosta jest pusta. Tzn dochodza do niej jakies kabelki ale nic do niej nie jest podlaczone. Niestety tez nie dochodzi do niej napiecie :roll:

po wlonczeniu ogrzewania tylnej szyby napiecie tez nie dochodzi :roll:

podejrzewam ze ta kostka wlasnie jest przygotowana do takiego podgrzewania...

Nie mialem niestety czasu szukac do kad ida kabelki lub do czego sa podpiete. Moze ktos ma schemat elektryki do N15 i zerknie do czego jest ta kostka.

 

PS. Moze to bedzie jakas podpowiedz: kostka jest koloru szarego i dochodza 2 kabelki: czarny i szary #-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę jak będziesz zakładał te maty to możesz porobić fotki i zrobić małego manula myślę że nie tylko ja będę wdzięczny:) mam nadzieje że aparacik cyfrowy masz:) i możesz pomóc wielu klubowiczom :) z góry DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to ja trzymam kciuki i będziemy w kontakcie:) mam nadzieje że nic nie popęka i pójdzie gładko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to ja trzymam kciuki i będziemy w kontakcie:) mam nadzieje że nic nie popęka i pójdzie gładko:)

 

a co oprócz mat grzewczych jest potzrebne do założenia??? czy można skorzystać już z istnmiejącej instaki tylenj szyby czy lepeij zrobić to na jakimś przekaźniku/bezpieczniku czy co tam jeszce jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
super to ja trzymam kciuki i będziemy w kontakcie:) mam nadzieje że nic nie popęka i pójdzie gładko:)

 

a co oprócz mat grzewczych jest potzrebne do założenia??? czy można skorzystać już z istnmiejącej instaki tylenj szyby czy lepeij zrobić to na jakimś przekaźniku/bezpieczniku czy co tam jeszce jest ???

 

Wystarczy że się podłączysz do przekaźnika ogrzewania szyby i to tylko do przewodu zasilającego. Mase podłącz do śrubki którą przykręcasz lusterko do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakladalem nowe glosniki do sojej N15 i zaulwazylem ze po sciagnieciu calego boczka przednich drzwi przy lusterku (mam sterowane elektrycznie) sa dwie kostki do jednej bylo podpiete wlasnie sterowanie tym lusterkiem a druga kosta jest pusta. Tzn dochodza do niej jakies kabelki ale nic do niej nie jest podlaczone. Niestety tez nie dochodzi do niej napiecie :roll:

po wlonczeniu ogrzewania tylnej szyby napiecie tez nie dochodzi :roll:

podejrzewam ze ta kostka wlasnie jest przygotowana do takiego podgrzewania...

Nie mialem niestety czasu szukac do kad ida kabelki lub do czego sa podpiete. Moze ktos ma schemat elektryki do N15 i zerknie do czego jest ta kostka.

 

PS. Moze to bedzie jakas podpowiedz: kostka jest koloru szarego i dochodza 2 kabelki: czarny i szary #-o

 

Napięcie nie dochodzi do tych kostek bo kable od nich kończą się w złączu drzwiowym. Sprawdzałem to przy okazji montażu elektrycznych podnośników szyb. Japońce chyba przyoszczędzili i pociągneli tylko kabelki w drzwiach, o słupka przedniego do przekaźnika już im się chyba nie chciało :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bardzo szeeeeeeeeeeroko sie usmiecham o manulaz fotkami,

 

bedzie to WIELKI wklad w rozwoj naszej spolecznosci klubowej ;)

 

sam chetnie zaloze :D do swojej

 

PS. Ja bede robil manula z diodami, moze jak znajde chwilke to w tym miesiacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie dochodzi do tych kostek bo kable od nich kończą się w złączu drzwiowym. Sprawdzałem to przy okazji montażu elektrycznych podnośników szyb. Japońce chyba przyoszczędzili i pociągneli tylko kabelki w drzwiach, o słupka przedniego do przekaźnika już im się chyba nie chciało :?

Czyli ta kostka jest ślepa, można ją zatem wykorzystac do pociągnięcia napięcia na maty grzewcze. Teraz pytanie - gdzie znajduje sie przekaźnik grzania tylnej szyby w N15 i N16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało zakładaj z allegro. Mata grzewcza to nie jest skomplikowane urządzenie, więc może być tanie. Jeżeli masz elektrycznie sterowane lusterka to chyba nawet instalacje do ogrzewania powinieneś mieć.

Swoją drogą polecam ci podpięcie ogrzewania lusterek do ogrzewania tylniej szyby. Zawsze jeden guzik mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też jestem całkiem zdeterminowany żeby zamontować ten wynalazek. Maty z Alegro mam nadzieję że poczta dostarczy dzisiaj, a wczoraj potrenowałem na starym lusterku zdejmowanie tego ustrojstwa - spoko da sie zrobić bez połamania ;-).

 

Pozostaje tylko pytanie, gdzie jest przekaźnik ogrzewania tylnej szyby i do których końcówek się przypiąć? Jak ktoś z Was go już namierzył, to proszę o podzielenie się tą informacją.

Zapewne przymierzę się do montażu w przyszły weekend i jak dobrze pójdzie to bym i jakiegoś manuala postarał się stworzyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się po długiej walce zamontowałem maty grzewcze. Napisałem instrukcję + parę fotek niestety z aparatu z telefonu więc jakoć słaba, ale sšdzę że powinno wystarczyć. A jakby co to chętnie doradzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano trochę dłubania jest, mi się zeszło ze 3 dni (3 kolejne soboty) , no ale działałem pod gołym niebem , dzień krótki, temperaturka raczej na minusie, a i nieżek trochę na kark sypał. Po za tym to sam dochodzilem co i jak z łšczówkami, kostkami etc. Po fakcie mylę że temat jest do zrobienia w jakie 6-8h. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w saniaczu podłączyłem lustra pod przycisk od ogrzewania szyby, pod ten kabelek śmiało można się podpiąć. Przekaźnik jest zbędny i tak moc tych mat nie jest bardzo duża, aby zakłócic pracę ogrzewania. Tyle, że trzeba bardzo uważać przy wkładaniu wkładu do obudowy, ja za pierwszym razem źle przełożyłem przewody i musiałem wyciągać lustro z ramki i podczas drugiego wciskania mi strzeliło :sad: Jednak plusem jest to, że pękło w dobry sposób zwiększając pole widzenia w "martwym punkcie". :520:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podłączyłem przy wyłączniku w kabinie. Maual'a wysłałem do Scyzora i pewnie wkrótce będzie dostępny na forum

Co do dodatkowego obciążenia , to jest to około 1A na każdą matę (10,5 Ohm'a ~13W mocy). Ogrzewanie szyby tylnej ma rezystancję ~2,2 Ohm'a, co by oznaczło że pobiera prąd c.a. 5,5A. Czyli nasze lusterka powodują wzrost obciążenia dodatkowo o 35%. Po kilku minutach pracy przełącznik jest ciepły, ale myślę że nie jest to groźne.

Ciekaw jestem jak jest to rozwiązane w Almach z fabrycznie grzanymi lusterkami. Mają przekaźnik, czy jadą z jednego obwodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary widzę że ekspertem jesteś muszę Cię zaprosić jak się cieplej zrobi do siebie wypijemy jakiegoś browara i będziemy montować maty :D napisz na priw skąd jesteś :D no i gratuluje w ten mróz... pod gołym niebem... chciało Ci się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...