Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Podgrzewane lusterka


Gość appaloosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, gwarancja mnie powstrzymuje, ale kiedyś założyłem w Toyocie byłem tak zadowolony tym wynalazkiem, że powtórze to w Almerze na 100 % (nie tylko rozamrażają ale odparowują jak jest wilgotno), tylko w Toyocie miałem kostkę podciągniętą w drzwi, gdzie po załączniu tylnej szyby pojawiało się 12 V - sprawa prosta i banalna. Mam wersje acenta a ta ma te badziewiaste guziczki - wiec zostaje tylko podpiąć sie pod przekaźnik - tylko pytanie :

1, gdzie on jest

2, czy wytrzyma dodatkowe obciążenie

pozdrawiam i gratuluję udanego montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest gotowa kostka pod lusterka z napięciem 12V w N16? W N15 kabelek kończył się na styku drzwi słupek przedni i trzeba było trochę pokombinować. Apropo przekanika nie wiem czy w ogóle jest jaki przekanik w obwodzie ogrzewania szyby tylnej, chyba że zwišzany z czasowym wyłšcznikem. W każdym razie u mnie takowego nie stwierdziłem. Teraz sobie mylę że bez większego problemu można dołożyć osobny obwód dla ogrzewania lusterek na dodatkowym przekaniku, tylko trzeba znaleć jaki solidny styk +12V na duże pršdy - wieczorkiem zerknę do komory silnika :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W almerach może byc czasowy.

W saniaczu używam pogrzewania lusterek (podpięte pod przewód szyby) przez całą zimę codziennie w drodze do i z pracy a właczam je jak tylko pierwsze krople oleju zaczynaja krążyć po silniku. Czas pracy ok 40-45 min i nie zauważyłem aby przycisk się zrobił chociaż ciepły. Wg mnie stosowanie dodatkowego przekaźnika jest zbędne, jeśli obciążenie by było zbyt duże to najpierw by się bezpiecznik skopcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód ogrzewania szyby jest zabezpieczony bezpiecznikiem chyba 15A (nie mam kwitów technicznych pod rękš, no na pewno nie mniej niż 10A), więc przy obcišżeniu ~8A do spalenia to jeszcze droga daleka :D . Co do grzania się, to z zewnštrz na wyłšczniku oczywicie nie ma najmniejszego ladu ciepła, ale od strony styków takowy efekt był, z tym że umiarkowany i stopienie się wyłšcznika jest raczej nierealne. Z drugiej strony dołożenie przekanika to jakie 5pln + 20 minut roboty , więc dla więtego spokoju można się pokusić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość appaloosa

Witam

Robię sobie podgrzewanel usterka przy okazji montażu el szyb.

 

Wyjąlem szkło, i było podklejone do tego plastiku na rogach silikonem, za cholerę nie mogę go usunąć... macie jakies patenty ?

 

Druga sprawa to przewody grzewcze, położyłem takie jak do sterowania el szybami i są trochę za grube - tzn nie mieszczą się do rurki w obudowie - mieszczą się na wcisk. Czy mogę od maty do kabiny pociągnąć cieńsze a póżniej dolutować te grubsze ? Nie będzie problemu że przewód jest cieńszy na tym odcinku ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąlem szkło, i było podklejone do tego plastiku na rogach silikonem, za cholerę nie mogę go usunąć... macie jakies patenty ?

Najlepszy sposób do rozklejania szkła od plastiku to podgrzewanie, silikon robi się ciągnący , więc żeby go usunąć też napewno łatwiej będzie na ciepło. Włóż go do piekarnika 100 stopni na 15 minut potem spróbuj usuwać.

Czy mogę od maty do kabiny pociągnąć cieńsze a póżniej dolutować te grubsze ?

Mogą Ci się grzać przewody jak będą za cienkie najlepiej zrób próbę zanim złożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie same jak były doprowadzone do wtyczki są wystarczające ? Takie właśnie umieściłem w lusterku.

 

 

Najlepszy sposób do rozklejania szkła od plastiku to podgrzewanie, silikon robi się ciągnący , więc żeby go usunąć też napewno łatwiej będzie na ciepło. Włóż go do piekarnika 100 stopni na 15 minut potem spróbuj usuwać.

 

 

A może lepiej do wrzątku na 15 min ? w sumie temperatura ta sama a przynajmniej nic się nie przypali ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej do wrzątku na 15 min ? w sumie temperatura ta sama a przynajmniej nic się nie przypali ?

Nic się nie przypali warunek że nie będzie więcej ja cały reflektor wkładałem żeby szkło odkelić :smile: naprawde spoko nic złego się nie działo. Ważne żeby równomiernie nagrzewać szkło bo może pęknąć.

Czy takie same jak były doprowadzone do wtyczki są wystarczające ? Takie właśnie umieściłem w lusterku.

Nie wiem o jakiej wtyczce myślisz? Możesz zrobić sobie próby na tych kabelkach zanim zaczniesz składać i zobaczysz czy się grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli oryginalną wtyczkę do której montowane jest seryjnie podgrzewanie, a która w naszych almerkach sterczy sobie bezużytecznie :grin: Dochodzą do niej takie nie za grube kabelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli oryginalną wtyczkę do której montowane jest seryjnie podgrzewanie, a która w naszych almerkach sterczy sobie bezużytecznie :grin: Dochodzą do niej takie nie za grube kabelki...
Jeżeli seryjnie takie były to napewno będą OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem w końcu te maty - trochę było z tym roboty bo zrobiłem wszystko odwrotnie niż z "zrób to sam" czyli najpierw doprowadziłem kabelki do lusterek ( przy okazji montowania el szyb ) a później zacisnąłem złączki. Efekt był taki że musiałem wszystko montować przy samochodzie, łącznie z nagrzewaniem ramek suszarką :smile:

 

Co do tego silikonu to okazało się że teściowi ktoś lusterko zbił i jak wkładał nowe to przykleił na jakiś klej czego się nie dało usunąć... Jak ktoś chce kupić oryginalne lewe lusterko i nie będzie go podklejał matą to zapraszam :)

 

Ponieważ ukruszyłem prawe lusterko przy wyciąganiu postanowiłem kupić nowy komplet zamienników z allegro. Powiem wam tak - nie kupujcie zamienników ... ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem jak inne ale kupiłem u gościa o nicku mikeza, co prawda okazał się spoko gość i zwrócił mi kasę za wadliwe lusterko bez odsyłania, ale nie zmienia to faktu że towar jest do dupu :?

 

Dobra rada - zanim zabierzecie się za podgrzewane lusterka przygotujcie się na niespodziewane trudno$$ci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dobra rada - zanim zabierzecie się za podgrzewane lusterka przygotujcie się na niespodziewane trudno$$ci :D

dobra rada - to zdjąć lusterka i demontaż dalej robić w domu, w cieple i spokojnie - mocno- naprawdę mocno podgrzać plastik, ma parzyć w ręce, wtedy nie powinny pękać tafle lusterek. Ale chwila nieuwagi i.... prsysss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi strzeliło od strony kierowcy :(

ponoć zamienniki szkieł są lipne wiec postanowiłem kupić oryginał (używany oczywiście) i naszła mnie taka myśl czy przypadkiem nie bylo oryginalnych (wydaje mi sie że są bo po co byłaby ta szara, wolna wtyczka w drzwiach) podgrzewanych i może takiego oryginalnego poszukać...

Spotkał się ktoś z takimi w N15 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwólcie że odnowię temat.

 

Jestem właśnie w trakcie instalowania ogrzewania bocznych lusterek. Dawno, dawno temu gdy jeszcze nasze forum było różowe dostepny był dział pt. Zrób to sam.

Nie wiem czy jeszcze gdzieś jest czy nie.

Z tego działu pobrałem plik PDF autorstwa kolegi DARKA z nkp. Plik ten jest instrukcją kroko po kroku jak zainstalować ogrzewanie lusterek w samochodzie Nissan Almera N15.

Dwie konkluzje:

- trzymajcie się ściśle instrukcj dotyczącej używania suszarki do włosów ;) BARDZO WAŻNE

- bardzo trudno dostępne są piny które by wlazłu w złącze sygnałowe zastosowane w N15. Dostępne tylko w naprawdę dobrze zaopatrzonych sklepach z elementami elektronicznymi.

 

Mam nadzieję że kolega DAREK nie będzie miał nic na przeciw jeśli wstawię tą jakże cenną instrukcję:

 

NissanAlmeraN15-Montaz_podgrzewania_lusterek

 

http://rapidshare.com/files/266848571/NissanAlmeraN15-Montaz_podgrzewania_lusterek.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że odnowię temat.

 

Jestem właśnie w trakcie instalowania ogrzewania bocznych lusterek. Dawno, dawno temu gdy jeszcze nasze forum było różowe dostepny był dział pt. Zrób to sam.

Nie wiem czy jeszcze gdzieś jest czy nie.

Z tego działu pobrałem plik PDF autorstwa kolegi DARKA z nkp. Plik ten jest instrukcją kroko po kroku jak zainstalować ogrzewanie lusterek w samochodzie Nissan Almera N15.

Dwie konkluzje:

- trzymajcie się ściśle instrukcj dotyczącej używania suszarki do włosów ;) BARDZO WAŻNE

- bardzo trudno dostępne są piny które by wlazłu w złącze sygnałowe zastosowane w N15. Dostępne tylko w naprawdę dobrze zaopatrzonych sklepach z elementami elektronicznymi.

 

Mam nadzieję że kolega DAREK nie będzie miał nic na przeciw jeśli wstawię tą jakże cenną instrukcję:

 

NissanAlmeraN15-Montaz_podgrzewania_lusterek

 

http://rapidshare.com/files/266848571/NissanAlmeraN15-Montaz_podgrzewania_lusterek.pdf

 

A nie można by wrócić do starego wyglądu forum bo ja w tym nie łapię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...