Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 LPG - pytanie do zagazowanych


Yankee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewną wątpliwość co do typu sondy lambda jaką mam u siebie w swojej N15 1.4 ponieważ program Bingo S wykrył że jest 0-1V a z instrukcji wynika że działa w zakresie 0-5V (0,5-4,5V). Jak to jest u was?

Czy przestawić w programie do regulacji instalacji tę wartość na prawidłową czyli 1-5 V czy też jest to efekt uszkodzenia np sondy lambda ?

 

 

Zastanawia mnie również fakt taki, iż ostatnio wydaje mi się że za dużo mi pali benzyny i nie wiem czy przypadkiem nie miesza mi się troszkę pb95 z lpg. Jak sprawdzić czy przypadkiem jakimś cudem paliwo mimo wyłączenia wtrysku nie dostaje się do komory spalania razem z gazem ?

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

0-5 V to sondy tytanowe występują w WERSJACH GTI starzych ,,, kolory kabli od sondy do kostki czerwony czarny biały ty masz zapewne normalną sondę cyrkonową 0-1 V o kolorach -jak 3 kable to 2 białe i czarny ... albo jeden fioletowy ,,,

 

może ktoś ci się wpiął w obwód grzałki i dlatego masz 5 V bo opór grzałki powoduje spadek V ......

 

sonda ma oscylowac od najmniejszego do najwyższego ,,...możliwe że sonda padła ale skond aż takie napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...