Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Syczenie przy odpuszcaniu gazu/ zmianie biegu.


tomi00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

Mam problem i proszą o pomoc. Mam nissana Qashqai 2014 rok 1,2 DIG-T. Dzisiaj zauważyłem, że przy odpuszczaniu gazu (jak zmieniam bieg, lub jak dodam gazu i puszcze pedał) słychac syknięcie jakby auto miało blue coś tam ;-)

Taki temat był już na forum i napisałem tam jednak osoby, które tam pisały o rozwiązaniu problemu nie były na forum od roku (więc chyba mam marne szanse, że mi odpowiedzą)

Dlatego proszę Was o pomoc ponawiając temat. 

W tamtym wątku ktoś zasugerował, że u niego pomogła wymiana węża dolotowego od filtra powietrza do silnika bo był dziurawy/pęknięty. Mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie bo boję się, że może to byc coś z turbo. 

Zaglądałem do tego węża jednak silnik był jeszcze gorący i zdecydowałem się tylko sprawdzić łatwo dostępną część przy filtrze powietrza. Potem jak już trochę pod maską ostygło wymacałem cały wąż i nie wyczułem żeby spadł z mocowania czy był poszarpany, jednak do prawidłowej diagnozy musze go zdemontować. Tu mam problem bo dostęp do końca węża od strony silnika to jakaś masakra, ponadto łączy on się z innymi wężami i trochę boję się narobić jakiś szkód.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy demontaz tego węża celem sprawdzenia nieszczelności jest bezpieczny i nie wymaga kanału/podnośnika?

Wydaje mi się, że jak poruszałem wężem dzwięk jakby się zmienił ale to może być tylko subiektywne odczucie - sam już nie wiem.

Nie zauważyłem spadku mocy, samochód jeździ jak jeździł zanim to usłyszałem.

Bardzo prosze o pomoc., z góry dziekuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie zawór upustowy?
Przy odjęciu gazu turbina musi zrzucić ciśnienie.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, ale gdzie on jest? Oczywiście kolejne pytanie laika:

Jak to zdiagnozowac?

dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o to, że to słychac jak ten zawór upuszcza ciśnienie, to wcześniej tak nie było. Teraz słychać irytujący dzwięk przy każdym puszczeniu gazu.

Oczywiście przy wyższych prędkościach czy włączonym radiu tego nie słychać.(mniej słychać)

Mam to auto od nowości i dopiero teraz pojawił się ten dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 i nie słyszę tego ale kolega ma 1,2 i słyszy to od nowości.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Wcześniej tego nie było a słychac to właśnie przy zamknietych szybach. Narazie zastosuje metodę "jeżdzić, obserwować" Jak bedzie się nasilało to ruszę ten wąż dolotu od filtra powietrza do silnika i zobaczę czy nie ma pęknięcia.

Tylko przeraża mnie demontaż tego ustrojstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa mam to od nowości, auto w pełni sprawne. Jeździć nie przejmować się. Przy zamkniętych szybach też słychać delikatnie jak się jedzie po gładkim asfalcie bez radia włączonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...