Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System obserwacji martwego pola - usterka


RS350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś z tym problem ? Jak usuną usterkę? Przyjechałem, zaparkowałem w garażu. Po 1,5h kolejny wyjazd i tu małe kuku - komunikat między zegarami o usterce systemu.Ikona systemu na żółto i komunikat po angielsku o awarii systemu. Kilkakrotne wyłączenie zapłonu i umycie kamer nic nie wniosło - jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I znów ten sam problem z systemem martwego pola. Kiedyś miałem już problem z migającym obrazem z tylnej kamery.  Poszedłem tym tropem, ponieważ m.in. ta kamera odpowiada za pracę tego systemu. Wtedy pomogło rozłączenie styków kamery pod plastikową osłoną tylnej klapy. Teraz ponownie zdjąłem wszystkie plastiki, łącznie z obudową szyby. Sprawdziłem, czy przewody w gumowych przelotkach nie są złamane lub przetarte. Niestety fałszywy trop. Pozostało znów porozpinać wszystkie złącza w tylnej klapie i zabezpieczyć wszystkie styki kontakt sprayem. Ponowne połączenie i sprawdzenie wszystkich systemów. Strzał na tą chwilę okazał się trafny. Prawdopodobną przyczyną braku kontaktu jest fakt, że tylna klapa nie ma żadnej izolacji, co może być przyczyną w określonych warunkach powstania punktu rosy wewnątrz przestrzeni pod plastiliem lub na blaszanej wewnętrznej ścianie tylnej klapy. A od tego już tylko krok do samoistnego utleniania styków i kłopotów z systemami. Pożyjemy, zobaczymy czy to załatwiło problem z tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ dotyczy również martwego pola, ale do rzeczy. Jakieś 3 tyg temu pojawił się komunikat o awarii tego systemu. Szukając na forum znalazłem ten wątek i idąc za radą rozbroiłem tylną klapę. Przesmarowałem kontaktem wszystkie wtyczki chociaż były jak nowe, ale zaciekawiły mnie 3 wężyki przy kamerce cofania. Chciałem to sprawdzić, ale ups spryskiwacze tez nie działają. Zacząłem szukać w bezpiecznikach i znalazlem przepalony bezp. nr 1 - 15 A. Wszystko zaczęło działać - spryski i martwe pole. Ale dzisiaj to samo, komunikat o awarii i nie działają spryskiwacze i martwe pole. Po wymianie bezp. przepala się od razu po włączeniu zapłonu? Miał ktoś może taki problem?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem kabelek po kabelku w końcu znalazłem usterkę. Problemem okazała się wada fabryczna montażu tj. nieprawidłowo ułożony kabel w konsekwencji przetarta taśma izolacyjna i izolacja kabla. To doprowadziło do zwarcia do masy i dlatego po załączeniu zapłonu bezpiecznik leciał od razu. Miejsce uszkodzenia odnalazłem wewnątrz bagażnika po prawej stronie pod tapicerką. Pewnie nikomu innemu to się nie przytrafi ale załączyłem kilka zdjęć. IMG-20200815-WA0009.jpgIMG-20200815-WA0000.jpgIMG-20200815-WA0004.jpgIMG-20200815-WA0005.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chociaż mam inne auto to w końcu rozgryzłem od czego jest ta niepodłączona u mnie wtyczka z prawej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy zerknąłbyś w mój post i może Ci się przypomni czy objawy miałeś te same?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 10.08.2020 o 21:29, k_strzelu napisał:

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu ponieważ dotyczy również martwego pola, ale do rzeczy. Jakieś 3 tyg temu pojawił się komunikat o awarii tego systemu. Szukając na forum znalazłem ten wątek i idąc za radą rozbroiłem tylną klapę. Przesmarowałem kontaktem wszystkie wtyczki chociaż były jak nowe, ale zaciekawiły mnie 3 wężyki przy kamerce cofania. Chciałem to sprawdzić, ale ups spryskiwacze tez nie działają. Zacząłem szukać w bezpiecznikach i znalazlem przepalony bezp. nr 1 - 15 A. Wszystko zaczęło działać - spryski i martwe pole. Ale dzisiaj to samo, komunikat o awarii i nie działają spryskiwacze i martwe pole. Po wymianie bezp. przepala się od razu po włączeniu zapłonu? Miał ktoś może taki problem?

Mam dokładnie ten sam problem🤦‍♂️powiedz mi szanowny kolego jak możesz gdzie znajdę ten bezpiecznik, bo jest ich masa🤦‍♂️🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...