Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

KUPIE SILNIK DO MURANO Z50


Stodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukaj od rocznika 2006 wzwyż bo to po poprawkach najbardziej niezawodna jednostka. Ja za 5500zl kupiłem od firmy z roczną gwarancją.

Edytowane przez jungu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od jakiej firmy jeżeli można wiedzieć ? 

Mam na oku silnik z 2007 roku jeszcze w aucie chodzi ładnie itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciało mi z głowy ale wydaje mi się , że poprawione były od 2007, a w 2009 wszedł tkz. Silnik 2 fazy, sporo zmian, np. trwalsze popychacze. Jak masz silnik z 2007, jeszcze w aucie i ładnie chodzi , to się nie zastanawiaj . A jeśli nie tajemnica to ile  on kosztuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tajemnica :) 4500  wiec uważam ze cena dobra a dostanę tez sprężarkę klimy i będę miał w zapasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie dobra cena , ale bardzo dobra jak na silnik który możesz sprawdzić , a nie stoi na palecie i sprzedawca daję słowo humoru że działa i miał przebieg 120tys...do sprężarki dobrze trochę oleju zalać , ruszyć ja trochę i pozaślepiac otwory, bo za jakiś czas , będzie słowo humoru że dzialac będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Stodi napisał:

Pochodzi z auta z Anglii i ma przejechane około 70tys mil.

Uwierz mi że auta z Anglii mają takie same przebiegi jak w innej części europy. 70tys mil. w aucie z 2007r to średnio wychodziło by że właściciel robił nim 700km miesięcznie - Co jest naprawdę mało prawdopodobne.  Do tego cena 4500zł - To albo klient nie wie co ma albo odwrotnie - wie co może w nim się zaraz rozsypać. Silniki z takim przebiegiem, rocznikiem i jeszcze dodatkowymi klamotami chodzą po 7000zł wzwyż. 

Jeśli auto na chodzie to podepnij pod kompa,  sprawdź roboczogodziny  skrzyni za pomocą aplikacji cvtz50. I jeśli stan faktyczny się potwierdzi to wtedy przyznam że trafiłeś prawdziwą perełkę.

17 godzin temu, Kazik_R52 napisał:

Wyleciało mi z głowy ale wydaje mi się , że poprawione były od 2007

Główne i największe usterki poprawiano właśnie od roku 2002 do 2006 m.in. W roku 2006 zwiększono szerokość panewek które okazały się za wąskie dla tej jednostki. 

Mi właśnie silnik z roku 2003 zblokowało na panewce, pewnie bym to naprawił przed jeśli były by jakiekolwiek objawy, ale raptem coś zaczęło stukać i nie zdążyłem już do mechanika podjechać - cały proces trwał może 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem goły słupek za 5500zł i pisałem w poprzednim poście również o cenie silnika bez osprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, jungu said:

 

Jeśli auto na chodzie to podepnij pod kompa,  sprawdź roboczogodziny  skrzyni za pomocą aplikacji cvtz50. I jeśli stan faktyczny się potwierdzi to wtedy przyznam że trafiłeś prawdziwą perełkę.

Dokładnie , jakby miał że 3000godzin to jeszcze kwiaty dla sprzedającego trzeba dac. A jak jest tam 7-8 tysiecy w co wierzę to raczej silnik już ma sporo przelatane , ale nadal jak sprawny to tragedii nie ma i kolejne 100-150tysi do tych 350-400 powinien dolatac.generalnie o stanie samochodu całkowitym swiadczy przebieg a o stanie silnika motogodziny. Lepszy jest silnik z przebiegiem 150tys km i 4000 motogodzin niż 120tys i 6000motogodzin.. bo ta druga wartość świadczy , że silnik pracował w niekorzystnych warunkach , miasto, krótkie odcinki , częste odpalania, np. taxi, policja , gdzie na parkingu auto ogrzewało kierowcow. 

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...