Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

diesel 2,0 nie zapala


Gość heineken72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heineken72

powazny problem wracałem z kapcia do domu

primera P10 2.0 diesel nie zajarała

sprawdzałem bezpieczniki ...ok

kupiłem paliwo w opakowaniu po petrygo przejechałem bez problemu 80 km jeździł normalnie i postał 4 godzinki i nie zapalił ...czy to moze byc przyczyną?

co jeszcze może sie popsuc podejzewam że cos po stronie elektrycznej

paliwo zimowe a temp. była -1

 

wszystkie opinie mile widziane

bo MPK pozostaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co za paliwo włałeś bo diesel jest akurat na to bardzo wrażliwy z elektryki to tylko może być zawór na pompie sprawdź czy otwiera a jak tak to trzeba szukać w zasilaniu bo akurat elektryka nie ma tu nic doi tego bo to jest samozapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że odkręciłeś przewód od wtrysku ale nie napisałeś czy paliwo leciało. Jeżeli nie leciało to stawiam na zawór odcinający w pompie wtryskowej. Jeżeli leciało to mogą być dwie rzeczy po pierwsze małe ciśnienie wtrysku (uszkodzenie pompy), mała kompresja silnika. Tą drugą przyczynę można wyeliminować bo silnik tak nagle się nie psuje. Natomiast jak wlałeś jakieś badziewie do baku, to pompa mogła ci podziękować.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

paliwo leciało... czyli pompa paliwowa była oki

przyczyna była ... podobno w wodzie w paliwie

 

kupiłem autostart psiknełem i zaczął łapac... ale aku był już słaby i trzeba było holować- zapalił :)

 

nigdy nie dolewałem nic do ropy w celu eliminacji wody, teraz kupiłem i wlałem dodatek zobaczym jutro jak zajara

ps. musze także wymienić filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem... nagle zaczął mi odpalać ze strasznym oporem, ponieważ miałem już taki problem w zeszłym roku przy niskich temperaturach uznałem że to świece i je wymieniłem. Pomimo że nowe grzeją mocniej i szybciej się nagrzewają to nic się nie zmieniło, trzeba nieźle pokręcić silnikiem aby odpalił a gdy już się uda to silnik przerywa jak się wciśnie gaz, trwa to z minutkę po czym silnik pracuje już jak złoto i odpala na dotyk... podejrzewałem że pompa mi sie zapowietrza, przeleciałem okiem wszystkie przewody paliwowe ale nie stwierdziłem żadnych nieszczelności, na wszelki wypadek podokręcałem gdzie się dało (nie zawadzi) problem pozostał

tankuję na dobrej i sprawdzonej stacji, nie żałując tych 15groszy na litrze...

aku świerzyna, kręci jak wariat ale już nie długo jak tego nie zwalczę

 

P10 2.0dLX 91r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a moze masz zimny rozruch tak ustawiony (z tyłu za pompą) że masz za niskie obroty jałowe przy rozruchu i musisz dłuzej pokrecic

 

a nie łapie powietrza na dolocie bokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ja mam swiece chyba już starawe troche ... tak mi sie wydaje i....

w zime dwa razy podgrzewam

raz z 6 sek i potem jeszcze raz cofam stacyjke i znów grzeje

 

wtery rozruch trwa ok 1 sekundy

ale gdy sie zapomne i zagrzeje tylko raz to chechłam kilka sekund

Tak mi powiedział poprzedni własciciej abym w zime grzał 2x i ... pali oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak musisz grzać 2 razy to już jest coś nie tak... nie wiem jak w innych modelach ale w mojej P10 grzanie jest 2 etapowe raz jak wsadzisz kluczyk do stacyjki działa podgrzewanie świec załączane przekaźnikiem czasowym potem jak przekręcasz kluczyk załącza się podgrzewanie w zależności od temperatury silnika (jak silnik ciepły to kontrolka tylko mignie) z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy moja P10 zapalała na dotyk po normalnym cyklu podgrzewania świec w temp -13 stopni celsjusza.

 

P10 2.0dLX 91r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...