Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mechanik dla Navara D22 swap na 2.7 TDI od Terrano


Jimbovsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś z was jest w stanie podjąć się by wymienić silnik z oryginalnego do Navary D22 rocznik 2002 na ten od Terrano 2.7 TDI? 

Mam zarówno samochód oraz silnik. 

Zależy mi na kimś z doświadczeniem przy tej czynności. 

Czy macie może polecić kogoś, jakiś warsztat, dowolne miejsce na terenie całej Polski. Najważniejsze żeby robota wykonana była bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Mam dokładnie ten sam rocznik w wersji KING CAB po swapie silnika terano 2,7 TD. Już takiego go kupiłem. Także możemy wymieniać się informacjami i doświadczenie. Niestety na moje problemy nikt nie odpowiedział także chyba nie masz na co liczyć. Temat nie jest łatwy i podobno robią to 3-4 zakłady. Kalisz, Warszawa, ktoś na śląsku. Podam ci kontakt do osoby która robiła taki swap tel. 513 081 019. Już nie pamiętam czy sam to robił czy ktoś. Kontakt był tydzień temu bo handluje częściami a ja potrzebują skrzynię biegów do hałasuje na 4, 5 biegu. Ja i Mechanik myśleliśmy, że reduktor a d*pa to chyba jednak skrzynia.

Też mam nie rozwiązane problemy jak prędkościomierz - nie działa, obrotościomierz moim zdaniem zawyża. Zgłosiłem na forum, ale widać że mało osób ma doświadczenia z swapem terano.

Jestem z Łodzi i mam duży problem z mechanikiem i w szczególności z elektrykiem. Nie chcą się brać za rzeczy które są nietypowe i niestandardowe.

Krótko mówiąc sam staram się je rozwiązać.

Sam szukam też pomocy kto to już przeszedł i ma doświadczenie. Ja nie mam czasu. 

Jeszcze z doświadczenia pytaj u gości z allegro którzy handlują częściami od tych aut. Ci co robią swapy u nich się zaopatrują.

Jak coś będziesz wiedział to daj znać.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Znalazłem już warsztaty, teraz natomiast muszę znaleźć na to pieniądze :D

Co ja Ci mogę polecić, to przestudiowanie forum w języku angielskim:

https://www.nissan-navara.net/search.php?searchid=3007863

Może znajdziesz ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super jak możesz to wyślij mi kontakt tak na wszelki wypadek. Może coś podpowiedzą. Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi jeszcze raz podać ten numer z bielska bo nie mogę go odszukać. Dzięki.

Już znalazłem. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz z terrano I czy II. Pytam bo ja mam z Terrano I. Znalazłem skrzynię z reduktorem od terano II. Pytanie czy pasuje do silnika z terano I. Podobno tak. Koszt nie jest duży można zaryzykować.

Na zdjęciu zaznaczyłem Ci czujnik od prędkościomierza. U mnie jest w innym miejscu i nie mogę do zlokalizować. Obleciałem cały reduktor i skrzynię i d*pa, nie znalazłem go. Może jest na skrzyni tak jak na zdjęciu. To jest jeden z moich problemów.

Podobno trzeba wymienić czujnik z silnika terano na navarę. Pamiętaj jak zdemontują ci silnik to trzeba to podmienić. Pozostaje jeszcze temat z zębatkami na czujniku mają różne średnice. Zależy to od średnicy opon. Można dobrać do poprawnych wskazań prędkości. Gościu od swapa powinien to wiedzieć. Widocznie ten mój tego nie wiedział, albo nie ma styku gdzieś w instalacji, może czujnik szlak trafił. Mój mechanik zna się na mechanice, ale takich przeróbek nie ogarnia. Brakuje mi dobrego elektryka.

 

skrzynia biegów terrano II.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...