Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(P12) Nie zawsze odpala (błąd p0340 )


dzialus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Auto nie odpaliło . OBD pokazał błąd p0340 . Wymieniłem czujnik wałka rozrządu oraz świece. Po wykasowaniu błędu błąd się nie pojawia ale tak jak przed wymianą czujnika tak i teraz auto odpala po kilkunastu przekręceniach kluczyka. Mechanik sprawdził pompe paliwa i jest sprawna. Machanik rozkłada ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakręceniu butli od LPG to samo się dzieje?? może czas na rozrząd bo łańcuch wyciągnięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam sprawdzić rozrząd, w 1.6 były takie same objawy, skończyło się na wyciągniętym rozrządzie. W tych czasach mechanicy niestety idą na łatwiznę, podłączyć komputer, może wymienić czujnik jeden czy drugi, świece może...a jak nie to to sorry, umywam ręce bo szkoda mi czasu na dokładne sprawdzanie. Do rozrządu nikt nie zagląda bo przecież niby wieczny ale dobry spec od Nissanów wie, że w Nissanie nie ma czegoś takiego jak wieczny rozrząd i nie boi się ubrudzić. Trzeba do niego zajrzeć, bo szkoda pieniędzy na kolejnych mechaników, komputery, czujniki, filtry itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym miesiącu kupiłem P12 z 2.0 i tak samo sprzedający mówił, że cewka albo świece są do wymiany bo ciężko pali i gaśnie na wolnych. Faktycznie jedna cewka była urwana przy fajce. świece jak nowe.

Wymieniłem cewki na oryginały używki i dalej kuleje ... No to sprawdzę rozrząd ... widać, że robiony ale ok. odkręciłem klapkę na kółkach i napinaczu. Napinacz wyjechany na prawie 2 cm ... masakra no i tłucze się przy odpalaniu 

Jak kupowałem był ciepły ... ale ktoś inny wcześniej oglądał ( dałem się nabrać ) no nic właśnie rozbieram rozrząd i szlak mnie trafia ile jest rozkręcania ... ale zobaczę kto co źle zrobił ... obstawiam napinacz i łańcuch ...

dam znać ale koledze też radzę sprawdzić rozrząd 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...