Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wewnętrzne oświetlenie z tyłu awaria


Jacoob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spotkaliście się z awarią tylnego wewnętrznego oświetlenia?
U mnie wygląda to tak, że dopiero jak dotknę i poruszam lekko na boki przełącznik to wtedy światełko się zapala natomiast jak wyłączę i włączę to już się nie zapała.
Wygląda to na problem z przełącznikiem.
Co ciekawe stało się tak po obu stronach i to w zasadzie jednocześnie.

IMG_20190706_191921.jpg

IMG_20190706_191933.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładninie taki sam przypadek, ale że auto na gwarancji ,to wymienili mi obie lampki. Nie oglądałem ich, ale podobno deformuje się tam plastik i nie ma styku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprościej zdjąć osłonkę i odgiąć blaszkę .
Za pewne jak się plastyk nie złamie to 3 minuty roboty.
Może w ASO zrobili to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wymienili, a jak będzie po gwarancji to będę robił sam. Jak dają to biorę. Jak nie dają to robię osobiście. Zgłosiłem, bo mogę i mają obowiązek przyjąć na gwarancji. Poza tym gdyby to nie była wina samej lampki , to po co mają potem gadać ,że sam zepsułem jak tam grzebałem? Serwis potrafi zwalić winę na właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

5 lat i pojawiają się problemy, teraz to samo co napisaliście - czyli co, otwierać i coś ponaginać? Ktoś coś robił na własną rękę z tym przełącznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, serg_on napisał:

5 lat i pojawiają się problemy, teraz to samo co napisaliście - czyli co, otwierać i coś ponaginać? Ktoś coś robił na własną rękę z tym przełącznikiem?

Lampkę trzeba rozebrać, przełącznik wylutować. Można go wtedy rozebrać. Jest tam ruchomy styk na sprężynce osadzony w plastiku. Musisz go wyjąć i lekko zeszlifować drobnym papierem. Tak żeby swobodnie poruszać się w tym plastikowym elemencie( żeby sprężynka miała siłę go wypchnąć)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rozkręciłem część z tworzywa, użyłem spray do styków elektrycznych na włącznik / wyłącznik, odczekałem dobę - zadziałało. Jak pomyślałem o lutowaniu, zwątpiłem, więc taka alternatywa może być pomocna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...