Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J11, 2019 - wahania drążka zmiany biegów przy dodawaniu i odejmowaniu gazu


LukaszZarembaOtw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

czy w Waszych QQ 2018/2019 tez tak macie???

Podczas dodawania gazu ( auto w trakcie jazdy zasprzęglone na biegu ) lub zdjęcia nogi z pedału gazu drążek zmiany biegów "buja się" do przodu i do tyłu...

najbardziej widać do na 2, 3, 4 i 5tym biegu... Widać to tez na obrotomierzu, wskazówka "waha" się.

Ponadto przy dodawaniu gazu lub zdjęciu nogi z gazu na karoserii czuć wyraźnie  szarpnięcie...

czy to poduszki pod silnikiem sa walnięte?

czy da się to wyeliminować? wymiana poduszek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nic z tym nie zrobili bo w moim roczniku 2015 też ten objaw występuje. Pierdoła, ale jak potrafi wkurć człowieka takimi niedoróbkami

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MirekCC napisał:

TTTM - Ten Typ Tak Ma !


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Panowie, sorry... ale odpowiedz TTTM raczej kieposko...

przecież to na pewno da się usunąć tylko czy te osły sa w stanie to zrobić?

Ewidentnie albo poduszki sa za miękkie albo uszkodzone, czyz nie?

czy ktoś próbował to zrobić, i co to może być? może ktoś już to naprawiał???

 

Edytowane przez LukaszZarembaOtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie nic z tym nie zrobią , to zbyt trudne dla nich ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe fabrycznie też tak mają.

Więc albo się przyzwyczaj albo zmień samochód.

Qashqai nie bez powodu jest najtańszym crossover'em na rynku.

:-)

A serwis?

Jak czegoś nie ma w błędach na komputerze to jest sprawne.

W MadMobili tak właśnie twierdzą, widząc ich podejście do zgłaszanych usterek można odnieść wrażenie, że jest sie w ukrytej kamerze i ktoś nas wrabia.

Podjechałem z powracającym "mrugającym ręcznym". Co stwierdził MadMobil?

Nie ma błędów w komouterze, więc jest sprawny.

Na pytanie to dlaczego mruga wzruszają ramionami.

Z politowaniem dla ich umiejętności zapytałem się z przekąsem, jaki błąd w odczycie na komputerze ma wybity sworzeń wachacza?

Debil zamiast się obrazić to poszedł sprawdzić...

Fachury.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MirekCC napisał:

Nowe fabrycznie też tak mają.

Więc albo się przyzwyczaj albo zmień samochód.

Qashqai nie bez powodu jest najtańszym crossover'em na rynku.

:-)

A serwis?

Jak czegoś nie ma w błędach na komputerze to jest sprawne.

W MadMobili tak właśnie twierdzą, widząc ich podejście do zgłaszanych usterek można odnieść wrażenie, że jest sie w ukrytej kamerze i ktoś nas wrabia.

Podjechałem z powracającym "mrugającym ręcznym". Co stwierdził MadMobil?

Nie ma błędów w komouterze, więc jest sprawny.

Na pytanie to dlaczego mruga wzruszają ramionami.

Z politowaniem dla ich umiejętności zapytałem się z przekąsem, jaki błąd w odczycie na komputerze ma wybity sworzeń wachacza?

Debil zamiast się obrazić to poszedł sprawdzić...

Fachury.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

No ok ale... to szarpinięcie odczuwalne na karoserii podczas przyspieszania lub puszczenia pedału gazu powinno dać im do myślenia, co nie? … ja rozumiem, ze może wajcha się waha może to kwestia konskrukcji wodzików do skrzyni biegów, ale... takie szarpnięcia powinny być skutecznie tłumione, a one sa wyraźnie odczuwalne...ewedentnie jest cos nie tak... czyzby przeniesienie napędu taka ceche miało...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Twoim przypadku faktycznie poduszki są już wyrobione.
Objaw typowy dla QQ to lekkie huśtanie się drążka zmiany biegów a czasem nawet lekkie szarpanie podczas ruszania.
Te barany uznają to za dopuszczalne.
Ale chyba u Ciebie to już poza normą.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MirekCC napisał:

Może w Twoim przypadku faktycznie poduszki są już wyrobione.
Objaw typowy dla QQ to lekkie huśtanie się drążka zmiany biegów a czasem nawet lekkie szarpanie podczas ruszania.
Te barany uznają to za dopuszczalne.
Ale chyba u Ciebie to już poza normą.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Auto ma niespełna 6000km, ale ostatnio jak jeden mechanic brał go na kontrole układu kierownmiczego ( inna sprawa ), to nie zgasił silnika bo myślał ze silnik już nie pracuje i puścił sprzęgło  i autem mocno szarnpeło… czy moglo dojść do uszkodzenia którejś z poduszek?

Edytowane przez LukaszZarembaOtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest uszkodzone TTTM po prostu. Temat jest znany od początku. Niska cena nie bierze się z nikąd. W juke jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Part imageSprawdz górne mocowanie silnika 

Sprawdz górne mocowanie silnika. Prawie każdy Nissan ma to uszkodzone przy wyjeździe z fabryki. Niestety wymiana tego nawet na oryginał niewiele pomaga, guma jest za miękka i tyle w temacie.  Jak będę miał chwilę wolnego to będę dorabiał ten uchwyt samemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 18:23, stuff1000 napisał:

Part imageSprawdz górne mocowanie silnika 

Sprawdz górne mocowanie silnika. Prawie każdy Nissan ma to uszkodzone przy wyjeździe z fabryki. Niestety wymiana tego nawet na oryginał niewiele pomaga, guma jest za miękka i tyle w temacie.  Jak będę miał chwilę wolnego to będę dorabiał ten uchwyt samemu .

Przyjacielu a w jaki sposob chcesz to dorobic??? NIe ma jakiegos zamiennika z twardszej gumy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać do firmy zajmującej się dorabianiem części z poliuretanu,na pewno dorobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej jest kupić zamiennik?
Często firmy zajmujące się podzespołami "poprawiają" ewidentne wpadki producenta.
Pamiętam, że w Renault wszystkie gumowe i gumowo-metalowe elementy zawieszenia z Febi były lepsze od tych oryginalnych.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 07:56, JACKO29 napisał:

Można wysłać do firmy zajmującej się dorabianiem części z poliuretanu,na pewno dorobią.

Ok a czy to ma szanse rozwiazac problem? drogie to moze byc??

czy moze faktycznie jakis zammennik inny mozna dobrac?

Bo jak sadze wymiana w serwisie ( o ile sie zgodza a juz wiem prawie na pewno ze nie ), to pewnie wsadza fabryczne, czyli te ch...jowe...

Edytowane przez LukaszZarembaOtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,jeżeli dorabiają elementy z poliuretanu do zawieszenia w terenowych samochodach to dlaczego mieli by nie dorobić i w łapie silnika? Może problem by się rozwiązał.Mają trzy rodzaje twardości poliuretanu więc może coś doradzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?
Dostarczasz oryginalną poduchę, oni sprawdzają jej twardość, wycinają oryginalną gumę u zalewają swoją ale twardszą?
Tak to może zadziałać?
Ile takie "dorabianie" gumy u nich kosztuje?
Może warto spróbować.
U mnie też już czasmi trzepie silnikiem przy ruszaniu a jak dam popalić to przy zmianie biegów ze sprzęgłem zerojedynkowym z jedynki na dwójkę to wali silnikiem jak ta lala.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasowo włązyłem kawałek węża paliwowego w te otwory gumowe  w poduszce i zamocowałem trytką. Wreszcie nie trzesie silnikiem przy ruszaniu i hamowaniu silnikiem... Oglądałem ten łącznik w toyocie camry i prawie jest taki sam więc będę kombinował z nim...

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MirekCC napisał:

Czyli co?
Dostarczasz oryginalną poduchę, oni sprawdzają jej twardość, wycinają oryginalną gumę u zalewają swoją ale twardszą?
Tak to może zadziałać?
Ile takie "dorabianie" gumy u nich kosztuje?
Może warto spróbować.
U mnie też już czasmi trzepie silnikiem przy ruszaniu a jak dam popalić to przy zmianie biegów ze sprzęgłem zerojedynkowym z jedynki na dwójkę to wali silnikiem jak ta lala.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

O cenę musisz sam zapytać.Co do wyrobu ,to jest dokładnie tak jak piszesz.Ja tak robiłem z wahaczami do Note i tulejami stabilizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linka na jakąś firmę co sie tym zajmuje.
Może jakby ktoś na forum miał zużytą poduszkę to można by było zamówić modyfikowaną i zobaczyć czy to wystarczy czy może wszystkie są do bani?!

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stuff1000 napisał:

Ja tymczasowo włązyłem kawałek węża paliwowego w te otwory gumowe  w poduszce i zamocowałem trytką. Wreszcie nie trzesie silnikiem przy ruszaniu i hamowaniu silnikiem... Oglądałem ten łącznik w toyocie camry i prawie jest taki sam więc będę kombinował z nim...

a moglbys wyslac jakies zdjecie jak to zrobiles..? w jaki sposob dokladnie to zamocowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 22:01, LukaszZarembaOtw napisał:

a moglbys wyslac jakies zdjecie jak to zrobiles..? w jaki sposob dokladnie to zamocowales?

WItaj, STUFF!)))  a czy mógłbyś pokazać zdjęcie, jak usztywniłes te poduszki? Słuchajcie a jak sprawdzić która poduszka może być za luźna? bo te osły z Nissana nie wiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest szukanie problemów tam gdzie ich nie ma. Żeby się o drążek przyczepić...

 

Moja rada - nie kupować francuskich samochodów jeżeli oczekuje się niezawodności wyższej od średniej dla segmentu. Tylko wtedy to już nie ten przedział cenowy. Qashqai to francuska taniocha - i tak trzeba go oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj głupot.
Szarpanie silnikiem podczas ruszania nie powinno mieć miejsca. Pal licho te ruchy drążka zmiany biegów.
Jeździłem francuskim Megane ponad 15 lat i przy przebiegu ponad 200kkm nic się takiego nie działo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...