Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jak szybko ma się nagrzewać?


Gość gbula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szybko wam się Micry nagrzewają (K11 1.0).

Azun w wątku http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11320 napisał, że przy ok -4 stopniach silnik ma nagrzany po 2-3 kilometrach (strzałka w środku skali). Niestety u mnie nie jest tak różowo. Mam ok. 4 kilometry do pracy (w międzyczasie kilka postoi na światłach) i przy -4 stopniach nie ma szans, żeby silnik się nagrzał do nominalnej temperatury. Ponadto zauważyłem, że nawet jak się nagrzeje i puszczę mu max wentylację i max ciepło to wskazówka temperatury lekko opada.

Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, żeby przy 4km silnik się nagrzał całkowicie, a zwłaszcza przy włączonym ogrzewaniu. Te 2-3 km to chyba wartość orientacyjna - może być równie dobrze 5-6.

W mojej micrze po 2-3 km wskazówka dopiero ledwo rusza przy mrozie na zewnątrz.

Może zasłoń wlot powietrza na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak jade do pracy 10km to tak w połowie drogi Nissiek juz fajnie ciepły :) ale najlepiej jak teraz snieg spad to ja zawsze odpalam najpierw auto i biore sie za odsniezanie i załaczam ogrzewanie na max na 1 bieg i jak koncze to w autku juz jest ciepełko :) A własnie odnosnie załoniecia wlotu powietrza praktykuje to ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Z tego co mi wiadomo z przodu na masce. Tzw. "grill" lub atrapa. :)

Ach o ten wlot chodzi.

Ale czy nie jest przypadkiem tak, że dopóki silnik się nie nagrzeje, to obieg przez chłodnicę jest wyłączony. A jeśli tak, to co w takim razie da zasłonięcie wlotu powietrza? Chyba jedynie to, że nie będzie wiało pod maską.

Czy jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale jak będzie napływało mniej zimnego powietrza do komory silnika, to szybciej się on nagrzeje. A potem nie będzie problemu z utrzymaniem ciepła nawet przy włączonym ogrzewaniu.

Gdyby to nic nie dawało, to nikt by nie zasłaniał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nic nie dawało, to nikt by nie zasłaniał :wink:
W sumie jest to jakiś argument.

Sprawdzę to, tylko muszę wymyśleć jakiś sposób czym to przesłonić (chyba najlepiej kartonem) i jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mayday-krk

Ja osobiście do przysłonięcia atrapy nie radze stosować kartonu ponieważ jest on niepraktyczny i nie estetyczny. Wystarczy że bedzie padał deszcz lub padal śnieg i po kartonie zostanie tylko wspomnieni. Ja do tych celów zastosowałem plekse. Tnie się łatwo, mocuje się też łatwo wogóle jej nie widaś i można nawet w niej wyciąć niewielki otworki żeby jednak zimne powietzre mogło wlatywać do komory silnikowej. Tak aby podczas zimowych szaleństw nie nagrzewał się zabardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko wam się Micry nagrzewają (K11 1.0).

Sprawdzałem dziś przy +5 st. C i przy 0 st. C. Nagrzewa się po 7-9 minutach jazdy w mieście z prędkością max 50km/h (min 0km/h - czerwone światła), przy ogrzewaniu ustawionym na maksa na drugiej prędkości dmuchawy ;). Wlot nie jest niczym przysłonięty (tyle, że silnik 1.3, o ile ma to znaczenie; no i temperatura zewnętrzna troszkę wyższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...