Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 - 2018-2019 # 1.5dci wypalanie dpf - po czym poznać


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie dawno nabyłem w/w, chcialbym uzyskac info jak wyglada wypalanie dpf w tym aucie - czy są jakies tego objawy jak podwyższone obroty czy podwyższone zużycie paliwa.....cokolwiek? Aby wiedzieć by go w danej chwili nie gasić itp

W drugim samochodzie z dpf ewidentnie widze podwyższone obroty do 950 na luzie gdy wypala sie dpf, głośniej chodzi i zużycie paliwa "chwilowe" jest sporo wieksze na wyswietlaczu, auto chodzi glosniej itp - jak to jast w Qashqai - po czym poznać że w daym momencie sie wypala?

Jakie macie średnie interwały miedzy wypalaniem/dopalaniem w tym samochodzie i jk długo trwa wypalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to chyba nikt nie wie kiedy się wypala. Po prostu jeździsz i tyle. Ten model podobno ma dodatkowy wtrysk paliwa bezpośrednio do DPFu więc na początku jedynie poznawałem że wypalał się filtr po charakterystycznym zapachu nagrzanej blachy obok samochodu. Potem ten zapach zanikł i teraz nie mam pojęcia kiedy się wypala. Przejechane ok 37k km i nie mam najmniejszego pojęcia ile razy się filtr wypalał.

Nie przejmuj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, czyli całkiem inaczej niż w starszej furze gdzie nie miałem dodatkowego wtrysku do dpf i czekalem nieraz az sie wypali... dzienks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci 115 km 2018, pojawił się komunikat o niskim poziomie adblue (zapas na 2400km) ile l muszę tego dolać? Nie znalazłem w instrukcji nigdzie wzmianki.. Czy jest jakaś różnica między producentami w składzie adblue itp czy kierować się ceną?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzane, dziękuję a ktoś uzupełniał już może i wie jaką ilość trzeba dolać do "pełna"?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałęm taki sam komunikat, wlałem 10L i już słyszałem dzwiek jakby było niemal pełno...

A swoją drogą - dziwne włąsnie bo tez szukalem - ze w instrukcji nic a nic nie ma mowy o ADBLUE - czyli jakby sie nie wlało i auto staneło to ciekawe czyja by była wina - skoro nie ma w instrukcji to nie powinno wymagac obslugi przez uzytkownika (domyslnie)....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.07.2019 o 19:45, Lucky napisał:

MIałęm taki sam komunikat, wlałem 10L i już słyszałem dzwiek jakby było niemal pełno...

A swoją drogą - dziwne włąsnie bo tez szukalem - ze w instrukcji nic a nic nie ma mowy o ADBLUE - czyli jakby sie nie wlało i auto staneło to ciekawe czyja by była wina - skoro nie ma w instrukcji to nie powinno wymagac obslugi przez uzytkownika (domyslnie)....?

AdBlue 16 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...