Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie oleju w n16 - znowu, ale tym razem pozytywnie


Gość AdaSch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

dowiedziłem się kilka ciekawych rzeczy więc się podziele

 

generalnie moja alma pali olej więc się wkurzyłem i jestem na teście przez 1000km. Mówie serwisowi, że mam nadzieję, że bedzie ok a oni mi mówią, że lepiej aby było ponad 0,5l na1000 km. Pytam dlaczego a oni:

 

nissan znalazł błąd w poprzednich pierścianiach i już są tylko nowe przy których problemu już nie ma! więc lepiej by wymienić na gwarancji i mieć spakój na resztę życia silnika. Więc mam już nadzieję, że dostanę nowe!

 

2 sprawa:

 

od 2006 nie można sprzedawać almer z silnikami 3 generacji tylko 4 i podobno nowe almy będą miały zupełnie nowe jednostki! podobno jeszcze nie wiadomo co i jak ale to ma być niezła niespodzianka. Jeżeli tak to 2007 wymieniam almę. Facet coś przebąkiwał o silniczku 2.0 z turbo oraz generalnie wersji sportowej almy ale to tylko gdzieś zasłyszał więc jest to info nie sprawdzone. TO aukto miało by zostać wypuszczone jako ostanie autko zwięczające sukces almer przez poprzednie lata - poczekmy zobaczymy ale, jeżeli to prawda to juz zapisuje się na wymianę autek.

 

pozdrawiam.

 

P.S.

 

nie plombowali mi wlewów oleju i itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o n16 - na 100%

 

Wiem tyle, że chcą najpierw pozbyć się starych almer, więc nie mówią o nowych silnikach.

 

Nowej almy już nie będzie:(

 

to coś nowego bardzie wygląda jak tino:(i będzie wprowadzane podobo od 2007 - poczekamy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi pierścieniami - to niestety moze być prawda, problemem boryka sie nie tylko Nissan, ale i tez Toyota i jej pierwsze silniki 4ZZ chlipały oliwe jak opętane. W momencie przeniesienia produkcji do europy z poczatkiem lat 2000 - nych zaczęto oszczędzać tu i tam i w efekcie mamy skrzypiące i trzesczące plastiki i różne niedoróbki. AdaSch - jaki masz silnik? ile kkm przejechanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Witam wszystkich jeżdzących tymi nowszymi modelami od N15.

Jestem ciekawq ile faktycznie są warte te almerki po zmodernizowaniu nadwozia na nowe i wstawieniu kosmicznego silnika 1.5 ltra.

poza zwiększoną mocą raczej nic nowego.

z tego co piszecie równiez są paliwożerne. Interesuje mnie Wasza opinia o nich gdyż znajomy chce ten model kupić i pyta mnie sieę o zdanie. Sam mam model z 97 roku i nie wiem co sądzić a tym bardziej radzić.Dzięki

Francuzik2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch - jaki masz silnik? ile kkm przejechanych?

 

35 000 km, silnik 1,8 oleju bierze 0,8-1,0l/1000 w/g mnie ale zobaczymy co pokażą testy

 

co do pierścieni, nawet w katalogach serwiswych jest nowy part number z tymi pierścieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

dzięki P flori za namiary na temat nowej almerki. Poczytałem ale stwierdzam malą ilość głosów z silnikiem 1.5 benzynowym.Będąc w serwisie przejechalem się testowym autkiem w wersji diesla. Nie powiem nawet calkiem dobrze sie to zbieralo. Ale nie tylko same osiągi są wazne kupując autko. Dzięki i pozdrawiam.

PS. poczekam na wypowiedzi innych użytkowników.

Dodam tylko że moja ma ponad 120 tyś km i nie bierze oleju w trakcie jazdy pomiędzy wymianami. silnik 1.4 75KM 07r. Składana w Holandii. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 turbo w N16 :shock: Ale by jazda była, pewnie tylko kosztowałaby z 90 tys zł.

 

płyta podłogowa n16 podobno jest bardo udana i na tej płycie jeździ dużo autek, wliczajć ze 2-3 nissany (np terrano :shock: )

 

podobno n16 hamulce ma z p11! i te same są w p12!

 

wszysto co piszę to jest podobno - czyli to co zaslyszłem w serwisie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch - mój kolega miał podobny problem - nagle zaczął mu żłopać ten silnik po 40 kkm mnóstwo oleju - wymienili mu podobno jakąś uszczelkę - gdzieś na wierzchu - trwało to ok 15 minut i jak ręką odjął. Tłumaczył, że olej mu zasysało do kolektora ssącego - możliwe to? którędy? - no ale ważne że skuteczne.

No niestety moja alma pije oliwę od początku, choc mam wrażenie że jakby sie uszczelniała i aż sie boję co będzie jak dojeździ do 40 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...