Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 1.6 163KM


krisklusk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. 

Mam taki problem. Posiadam Nissana Qashqai 1.6 163km ( benzyna). Zdarza mi się że podczas przyspieszania,niezależnie na którym biegu auto ma chwilę "zamulenia - przydławienia". W serwisie powiedzieli mi że to normalne ponieważ jest to turbo dziura. Podobno jest to mała turbina i czasami może się przydławić. Parametry są prawidłowe po podpięciu komputera diagnostycznego. Poproszę o opinię w tym temacie. Dziękuje za wszelkie rady i opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie na 1 potrafi czasami zrobić kangurka,ale zamulenia nie stwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to to samo, zwłaszcza przy mocniejszym przyspieszaniu (pierwsze 5k kilometrów). mi trochę pomogła wymiana filtra powierza na KN. teraz albo się przyzwyczaiłem i nie zauważam albo ustąpiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też tak mam:( Zwłaszcza przy gwałtownym przyspieszeniu w okolicach 2 tys obr.

Dopiero jak minie 3 tys obr jedzie dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo. Pomiedzy 1,8 tyś a 2tyś obrotów czuć że auto gorzej przyspiesza.

Czy komuś udało sie ten problem rozwiązać? Czy raczej trzeba sie przyzwyczaić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienna geometria że bierze od samego dolu. Turbina u mnie ciągnie dopiero od 2.6k i tego się spodziewałem. Np. w Tusconie ciagnie od 1.8k więc jeździ się lepiej ale droższy o 20k zl

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba się przyzwyczaić? Nie ma szans na poprawę tego problemu? Nie wiem jak inni użytkownicy ale mnie to denerwuje. Pytanie co na to sama firma Nissan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,uderzcie do ASO! Nie ma czegoś takiego jak przymulenie,czy turbo od 2500 obr! Mam 1.6 i ciągnie płynnie,fakt lubi zrobić kangurka przy ruszaniu,jest to efekt wejścia turbo już na niskich obrotach,u mnie już przy 1500 czuć jak ciągnie.Nie ma TTTM i trzeba się przyzwyczajać! Wiem,że jakiś czas temu serwisy aktualizowały softy w 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o jak się przedstawia sprawa tego kangurka.  Z płynnym przyspieszeniem to nie tylko przy ruszaniu a problem pojawia się np jadąc 5 tak około 80km i chcąc gwałtownie przyspieszyć jest chwilowy brak reakcji. Mimo że padła gazu wyciśnięty.  Może jest jakaś technika jazdy by nie pojawiał się ten problem? Jest to moje pierwsze auto z turbinka.  Posiada Pana może info czy po wygraniu nowego softu temat zniknął? Dziękuję za info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurek,...pojawia się tylko podczas ruszenia,to jest wpływ wczesnego wchodzenia turbo.Można to opanować.Nie ma natomiast innych opóźnień,czy braku reakcji.Podczas jazdy płynnie się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakie macie sposoby na opanowanie kangurka czy np. wolniejsze puszczanie sprzęgła nie skróci jego żywotności ? Próbowałem też z mniejszą ilością gazu ale silnik się dusi i kangur chyba jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Od jakiegoś czasu ten problem coraz bardzie się uwidocznił w mojej Kaśce... Ale! Wyczyściłem map sensor,wystarczy go wypiąć i umyć w czystej benzynie,ewentualnie spryskać sprayem do styków.Jest po tym zabiegu poprawa.map sensor jak zdejmiecie pokrywę silnika,jest na samej górze plastikowej rury przykręcony śrubką na klucz 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...