Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zasada rotacji opon


Gość Edwin

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest zasada rotacji kiedy zmieniam opony. Po roku kiedy zmieniłem letnie na zimówki, to przełożyłem te z przodu do tyłu. Myślę że bieżnik będzie w ten sposób zużywał się równo. Jak myślicie ma to sens? Jak często powinno się robić taką rotację. I jeszcze jedno - słyszałem że dobrze też jest z opony całkiem spuścić powietrze bo niby lepiej jest gdy napełni się świeżym. Trochę śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według mnie raz na rok wystarczy, zrobić roszade tył-przód i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm troche dziwne z tym powietrzem, ja mając 2 komplety felg na pewno nie zmieniałbym powietrza w kołach, ale że mam 1 kpl to nie mam wyboru, a co do rotacji opon to faktycznie lepszy bieżnik na os napedową i następnym razem zamiana osi, no chyba że opon jest 5 w komplecie to wtedy trzeba tez rotowac opone z zapasu( widzialem gdzies na jakiejś stronce o oponach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cyklu powinny grac 4 nowe opony, te co sa z produ ida na tyl i trzeba uwazac zeby sie krecily w tym samym kierunku (opona dociera sie do kieruku jazdy) najlepiej na 2 komplety felg jeszcze jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest zasada rotacji kiedy zmieniam opony. Po roku kiedy zmieniłem letnie na zimówki, to przełożyłem te z przodu do tyłu. Myślę że bieżnik będzie w ten sposób zużywał się równo. Jak myślicie ma to sens? Jak często powinno się robić taką rotację. I jeszcze jedno - słyszałem że dobrze też jest z opony całkiem spuścić powietrze bo niby lepiej jest gdy napełni się świeżym. Trochę śmiesznie.

Znajdziesz na tym forum również opinie takie, że to z tyłu powinien być lepszy bieżnik. Ja jestem zwolennikiem rotacji tył-przód raz do roku, przy zamianie kół lato/zima. U mnie się to sprawdza od lat. Jeśli opony są kierunkowe, to tylko taka rotacja jest możliwa.

A z tym świeżym powietrzem to ciekawostka. Może dla krasnoludków? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa komplety felg i opon, to co piszecie potwierdza zę dobrze robię zmieniając tył na przód i na odwrót, po skosie nie można bo opony są kierunkowe. Generalnie lepsze powinny być tam gdzie napęd a więc w Primerce z przodu. Ale kiedy sa tak samo zużyte należy rotować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...