Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak klimy na wolnych obrotach 1,5 dCi


mikado67

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, spotkaliście się z takim dziwnym objawem w J11 1,5 dCi.

W czasie jazdy klima działa OK ustawiona na auto schładza pięknie. Stojąc w korku lub zaczynając jazdę generalnie zamiast chłodzić grzeje.

Czynnik uzupełniony kilka tygodni temu w ASO. Instalacja sprawdzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy załącza się wentylator chłodnicy klimatyzacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, spotkaliście się z takim dziwnym objawem w J11 1,5 dCi.
W czasie jazdy klima działa OK ustawiona na auto schładza pięknie. Stojąc w korku lub zaczynając jazdę generalnie zamiast chłodzić grzeje.
Czynnik uzupełniony kilka tygodni temu w ASO. Instalacja sprawdzona. 
Na moje nie załącza się sprzęgło sprężarki, miałem podobnie w poprzednim samochodzie, póki jechałem było dobrze, a stojąc na światłach klima nie działała.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, zaraz.
Jak nie włączy Ci sie klima to z czego niby brało się zimno w nawiewach?
Jeśli klima działa podczas jazdy a na postoju nie to pierwsza oznaka braku chłodzenia na chłodnicy klimatyzacji.
Podczas jazdy naturalny pęd powietrza schładza chłodnicę klimatyzacji i klima działa. Na postoju uszkodzony wentylator nie schładza chłodnicy i klima się nie załączy.
Gdyby było uszkodzone sprzęgiełko kompresora to nie włączała by się klima bez względu na prędkość jazdy.
Ale cuda mogą się zdarzać wszędzie.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim j11 1.5dci przestała działać klimatyzacja. Zero czynnika w układzie,  prawdopodobnie rozszczelniona chłodnica klimy. Oddałem auto do mechanika i dzisiaj będę wiedział dokładnie co i jak. I teraz mam pytanie, jeżeli będę musiał wymieniać chłodnice,  to jakiej marki polecacie kupić ?  Nissena która jest najdroższa,  czy może tańszą  Delphi ? Czy jeszcze co innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...