Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] zaplon swiece i przewody a spalanie


Gość krzysno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja primerka nadal pali okolo 18-20 litrow benzyny i LPG

w chwili zalamania pojechalem do mechanika na komputer. wczesniej robilem autodiagnostyke i 55. na kompie nic nie wyszlo, ale zaplon byl pozny i swiece podobno nie do tego samochodu - nie znalazlem ich na stronie ngk - bkr5gk. za kompa zaplacilem 90zeta, choc nic mi to nie dalo. mechanik zmienil swiece na wlasciwe i zaczal sie problem - przebicie. zmienil swiece na stare ale przebicie pozostalo. powiedzial ze to nie jego wina i zaproponowal uzywane oryginalne przewody za 80 zeta. musialem sie zgodzic, bo autko nie palilo na 1 cylinder

teraz pytanie - czy powyzsze moglo sprawic, ze samochod tyle pali, bo majster kazal sprawdzic spalanie i przyjechac jego zdaniem przez to moglo tyle palic, ale mi wydaje sie to niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodził na trzech garkach to wszystko możliwe tylko dziwi mnie że na gazie nie strzelał.

 

na trzech jezdzilem tylko 1 dzien i tylko na benzynie. a palil duzo gdy pracował dobrze, wiec powtarzam pytanie - czy swiece, przewody i zaplon mogly byc przyczyna tak wysokiego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sory za odświeżanie tak starego tematu.

W mojej p11 2.0 z gazem, coś zaczęło chyba strzelać na gazie. Nie jestem pewny czy to gaz. Dzieje się tak: dodając gazu przy niskich obrotach słychać dalikatne strzelanie. Gdy jest to w trakcie jazdy to samochód jedzie dalej, ale na postoju gaśnie po tym strzeleniu.

Dodam, że spalanie takie smao jak u krzysno, 17-20l/100.

Gazownik robił regulacje. Raz skręcił tak bardzo, że samochód ni miał prawie wogóle mocy i prędkość maksymalna na gazie wynosiła 125km/h (tragedia), ale spalanie pozostało wysokie-17/100.

Dzisiaj troszke odkręcił i jest lepiej, ale strzelanie pozostało.

Jutro wymienie świece i zobacze może się polepszy. A czy da się jakoś sprawdzić przewody, czy są dobre, bo nowe od 100 do 200 zł. A teraz tak myśle, że może coś z kopułką (ale nawet nie wiem jak wygląda podłączenie przewodów w tym silniku).

Poradzicie coś :?: bo jazda takim samochodem to jest męczarnia.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pią 19 Gru, 2008 19:57 ]

Wymieniłem świece. Rozkręciłem kopułke i palec. Troche było zaśniedziałem w kopułce i tam gdzie wchodzi palec. Wszystko oczyściłem, ale na palcu było coś takiego jakby ktoś pociął nożem na tym ranciku. Niestety zapomniałem aparatu i nie zrobiłem fotek. Jutro może przejde się jeszcze raz do garażu i rozkręce, żeby pstryknąć fotki. Jak myslicie, czy wymieniać palec, czy nie koniecznie?? Koszt nie duży, bo 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...