Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana silnika na prawie ten sam.


dziaba.01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Almerę N16 1.5 z 2001 roku od 3 lat. Kupiłem ostatnio Almerkę N16 z 2000 roku za 1000 zł z przeznaczeniem na dawce do mojego, nie odpalała przez walnięty czujnik położenia wału, przełożyłem z mojej, odpalił na pół obrotu rozrusznika po pół roku postoju, ale szarpie, wiadomo pewnie nierząd :d. Generalnie ta druga była bodajże przez 14 czy 15 lat w Niemczech, środek zadbany jakby z 60 tyś. km miała nalatane, wszystkie schowki, dodatkowe oświetlenie w środku, halogeny przód, klima działająca! Regulacja prędkości wycieraczek, ciemne wnętrze, zdrowa buda, tego wszystkiego nie mam w mojej poza klimą, swoje już przeżyła bo od 2001 roku jeździ w Polsce a właścicieli było z 10 jak nie więcej. Jako że u mnie skrzynia jest po regeneracji a silnik w zeszłym roku przywędrował z anglika z przebiegiem poniżej 60 tysięcy mil i aktualnie nie wciąga więcej niż 300ml oleju na 1000 to uznałem że ze swojej przerzucę silnik do tamtej, bo rozrządu mi się nie chce wymieniać, szybciej i chyba za darmo o ile nie będę musiał pasków i rolek od osprzętu wymieniać. 
Ale jest pewien zonk, QG15DE szło chyba w dwóch wariantach, ja w mojej mam jeden katalizator, nie mam egr (zaślepione fabrycznie) i nie mam czujnika temperatury w dolocie, ta z Niemiec za to ma. I tu rodzi się moje pytanie. Czy wystarczy mi sam słupek silnika bez podpinania EGR do niego? 
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam słupek bez osprzętu nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...