Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi 19 czy warto?


Michal1980_2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

kupiłem QQ z 2018 roku na felgach aluminiowych 17. Chciałbym zakupić 19 oryginalne ale się zastanawiam jak będzie z komfortem. Czy może pójść na kompromis i kupić 18. Wyboru jednak zbytnio nie ma. Na 19 prezentuje się zdecydowanie ładniej (np felgi Tekna) felga wówczas ładnie wkomponowuje się w samochód. Interesują mnie tylko oryginalne felgi. Proszę o wasze sugestie i porady. 

Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort bedzie zalezal od opony ktora zalozysz na ta felge, jesli bedziesz mogl uzyc cos innego niz opona niskoprofilowa
jesli tylko takie, to o ile nie poruszasz sie autostradami i drogami szybkiego ruchu, beda Ci dzwonily plomby w zebach ; )
przy oponie niskoprofilowej alufelgi sa narazone na wieksze ryzyko uszkodzenia w razie zaliczenia wyrwy w jezdni czy wyzszego kraweznika

inna sprawa to mozliwosc wyboru odpowiedniego rodzaju ogumienia, sprawdz jakie sa zamienniki adekwatne do dedykowanego ogumienia, ich cene i kompatybilnosc z homologacja rozmiaru opon przeznaczonych dla Twojego auta
oczywiscie jesli masz nieograniczone srodki finansowe punkt dot. ceny nie odgrywa roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 19' w swojej kaszce i jest o wiele twardziej niż na zimowych 16'. Z drugiej strony niski profil opony zapewnia większą pewność jazdy w zakrętach, no i wygląda o wiele lepiej. Tyle

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje zdanie....

Miałem J10 na oryginalnych 18 i mi się bardziej podobało wizualnie niż obecnie J11 tekna na 19 co nie znaczy że teraz się nie podoba :)

 W temacie jazdy na autobanach....J10 na 18 przy 160km/h ostro trzymałem kierownicę bo miałem wrażenie że jadę po lodzie :), natomiast teraz J11 i 160km to luzik i czuję że się wlokę :)...

Także ....czy na drugi sezon letni zamieniłbym 19 na 18 ??? Hmmmm ....nie wiem....może jeżeli tak z grubsza patrząc 19 koła po sezonie na 18 koła nowe ....?? Nie wiem nie wiem....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...